امکان شرکت همزمان در دو گروه «هنر» و «زبان» کنکور ۱۴۰۳ برداشته شد

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از برداشته شدن امکان شرکت همزمان در دو گروه «هنر» و «زبان» کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی صدر امروز در نشست خبری کنکور سراسری ۱۴۰۳ افزود: ثبت نام در نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ از امروز یکشنبه ۵ آذر آغاز شده است و داوطلبان تا شنبه ۱۱ آذرماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند. به داوطلبان توصیه می‌شود ثبت نام خود را در روزهای آغازین انجام دهند تا فرصت کافی برای ویرایش داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: گام اول برای ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳ عضویت در سامانه سنجش یا my.sanjesh.org است که براساس کد ملی و شماره همراه اختصاصی فرد می‌توان پروفایل را تشکیل داد.

شرکت تنها در یک گروه شناور در کنکور ۱۴۰۳

صدر با اشاره به تغییر مهم در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ گفت: یکی از مهمترین تغییرات این دوره از آزمون این است که از آزمون سراسری ۱۴۰۳ داوطلبان تنها در یک گروه شناور کنکور یعنی گروه هنر یا گروه زبان می‌توانند شرکت کنند و امکان شرکت همزمان در دو گروه آزمایشی شناور وجود ندارد.

وی یادآور شد: امسال گروه زبان‌های خارجی شامل آزمون زبان انگلیسی، زبان آلمانی، زبان فرانسه، زبان روسی و زبان ایتالیایی است.

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش خاطرنشان کرد: امسال تغییراتی در رشته‌های تحصیلی بوجود آمده است که به تفصیل در دفترچه عنوان شده است و لازم است همه داوطلبان با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور از مفاد آن آگاه باشند.

وی گفت: به طور طبیعی هر فردی در آزمون گروه آزمایشی مطابق با دیپلم خود آزمون می‌دهد اما اگر دیپلم تطابقی نداشته باشد فرد باید سوابق تحصیلی آن دروس را دارا باشد. اگر کسی سوابق تحصیلی را ندارد باید ایجاد کند.

صدر تاکید کرد: آزمون اختصاصی فرهنگیان به طور کامل در دفترچه ذکر شده است و داوطلبان باید در انتخاب آن دقت داشته باشند که در زمان آزمون باید به سوالات دفترچه آزمون اختصاصی فرهنگیان هم پاسخ دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن