تشریح فرآیند‌ها و عملیات‌ مربوط به امور دانشجویی

در این بخش نحوه انجام فرآیندها و عملیات مربوط به امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بررسی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، جزئیات فرآیندها و عملیات‌های مربوط به امور دانشجویی در دانشگاه آزاد را بررسی می کنیم.

فرآیند ثبت درخواست‌های مربوط به انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲  به شرح زیر است:

 اخذ مجوز انتخاب واحد:

در قسمت “ارسال درخواست جدید”، طبقه بندی موضوع را “عملیات آموزشی دانشجو” و موضوع درخواست را ” مجوز انتخاب واحد “ و نیمسال درخواست معادل “۴۰۲۱” قرار داده و با انتخاب دکمه “ثبت” درخواست مجوز انتخاب واحد ثبت می‌شود.

 مجوز تمدید پروژه:

در قسمت “ارسال درخواست جدید”، طبقه بندی موضوع را “عملیات آموزشی دانشجو” و موضوع درخواست را “مجوز تمدید پروژه” و نیمسال درخواست را معادل “۴۰۲۱” قرار داده و با انتخاب دکمه “ثبت” –درخواست مجوز تمدید پروژه ثبت می‌شود.
 شرایط اخذ مجوز: دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی(دوره دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد(به غیر از دانشجویان دکتری پژوهش محور)) در صورتی که شرایط تمدید پایان نامه را داشته باشند. (مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل یکبار درس پروژه –رساله و مقطع دکتری تخصصی حداقل سه بار درس پروژه -رساله را در ترم های گذشته اخذ کرده باشند.)
امکان ثبت مجوز “تمدید پایان نامه” را نیز دارند و باید جهت محاسبه شهریه متناسب با ترم تمدید این درخواست را ثبت کنند، تا سایر عملیات به صورت سیستمی انجام شود.

 مجوز اخذ فقط درس وصایا و انس با قرآن یا هر دو درس:

در قسمت “ارسال درخواست جدید”، طبقه بندی موضوع را “عملیات آموزشی دانشجو” و موضوع درخواست را “مجوز اخذ فقط درس وصایا و انس با قرآن یا هر دو درس” و نیمسال درخواست معادل “۴۰۲۱” قرار داده و با انتخاب دکمه “ثبت” –درخواست مجوز شما ثبت می‌شود.
 نکته ی مهم: دانشجویانی که می خواهند فقط یک یا دو “درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی(ره)» و انس با قرآن کریم” را اخذ کنند. باید این مجوز را ثبت کنند تا پس از ثبت توسط کارشناس آموزش مربوطه بررسی و در صورت صلاحدید تائید شود.

مجوز ثبت نام در خوابگاه:

دانشجویانی که تمایل به ثبت نام در خوابگاه دارند، در قسمت “ارسال درخواست جدید” ،طبقه بندی موضوع را “عملیات خوابگاه” و موضوع درخواست را “مجوز ثبت نام در خوابگاه” و نیمسال درخواست معادل “۴۰۲۱” قرار داده و با انتخاب دکمه ی “ثبت” –درخواست مجوز خوابگاه ثبت می‌شود.
نکته مهم: در هنگام ثبت درخواست “مجوز انتخاب واحد” توسط دانشجو شرایط زیر در سامانه کنترل می‌شود.
  • دانشجویانی که در ترم ۴۰۱۲ انتخاب واحد معتبر داشته و یا ترم مرخصی ثبت کرده باشند مجاز به ثبت درخواست هستند.
  •  دانشجویانی که آخرین وضعیت آنها در ترم ۴۰۱۲ و یا ۴۰۲۱ یکی از وضعیت های زیرمجموعه ی عدم مجاز به ثبت نام در نیمسال ثبت شده باشد، مجاز به ثبت درخواست نیستند.
  • دانشجویانی که سنوات مجاز آن‌ها به اتمام رسیده باشد مجاز به ثبت درخواست نیستند.
  •  دانشجویان مهمان یک ترم که شرایط مهمانی آنها در مقصد به پایان رسیده باشد مجاز به ثبت درخواست نیستند.(فقط دانشجویان مهمان دائم مجاز به ثبت در خواست در واحد مقصد هستند..)
  •  دانشجویان ورودی جدید مهر ۱۴۰۲ نیز مجاز به ثبت درخواست نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن