اعلام دستورالعمل غیبت امتحانی دانشجویان و فرآیند آن

غیبت امتحانی به دلیل بیماری

دستورالعمل غیبت امتحانی دانشجویان به دلیل بیماری و نحوه‌ فرایند و درخواست آن به دانشگاه های کشور اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این دستورالعمل آمده است: دانشجویان به هیچ‌ عنوان نمی‌توانند در امتحانات میان ترم و آخر ترم غیبت داشته باشند مگر به دلایلی مانند بستری شدن در بیمارستان که این موضوع باید به علت قابل قبول در زمان قابل قبول با ارائه شواهد و مدارک قانونی و کافی که شامل برگه پذیرش بیمار در بیمارستان، نسخه دارویی و آزمایشات انجام شده، خلاصه پرونده و برگه ترخیص از بیمارستان که همگی ممهور به مهر بیمارستان باشد. در صورت انجام عمل جراحی، ارائه شرح عمل جراحی انجام شده لازم است و مهلت ارائه مدارک موارد بستری حداکثر ۱۵ روز است.

دلیل دیگر بستری سرپایی است و در صورتی که دانشجویان به دلیل بیماری با دریافت گواهی از سایز پزشکان در جلسه امتحان حاضر نشوند،  نباید انتظار تأیید گواهی خود را به هیچ عنوان داشته باشند. عملکرد به موقع و قبل از شروع امتحان، بدین صورت  است که پزشک معتمد دانشگاه دانشجو را ویزیت کرده باشد که در تأیید گواهی بسیار موثر است. به همین منظور در اسرع وقت و حداکثر ۴۸ ساعت پس از بیماری به پزشک معتمد دانشگاه مراجعه کنند. بدیهی است دانشجویان در مواقع تعطیلی اداری در اولین ساعات شروع به کار به مرکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.

همچنین در دستورالعمل غیبت امتحانی دانشجویان باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

تمام سوابق دفعات استفاده دانشجویان از گواهی پزشکی در سال تحصیلی و در مرکز بهداشت و درمان دانشگاه ثبت و نگهداری خواهد شد.

دانشجویان مبتلا به بیماری‌های اعصاب و روان که منجر به بستری در بیمارستان شده است، گواهی مربوطه و خلاصه پرونده بیمارستان را همراه با تمام نسخ و داروها به همراه داشته باشند.

مسئولیت عدم حضور در برنامه آموزشی قبل از تأیید کمیسیون به عهده دانشجو است.

با  توجه به حضور پزشکان در دانشکده‌ها در ایام امتحانات دانشجویان در هنگام بیماری حتی المقدور به پزشکان حاضر در دانشکده مربوطه مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن