۸۱۰ هزار داوطلب نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ کارت گرفتند

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور،‌ آمار مراجعه داوطلبان دومین نوبت آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برای دریافت کارت ورود به جلسه را حدود ۸۱۰ هزار نفر اعلام کرد و به بیش از ۱۷۴ هزار نفر داوطلبی که تاکنون، نسخه چاپی کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نکرده‌اند توصیه کرد تا در ساعت‌های باقی‌مانده برای دریافت کارت آزمون خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا در گفتگو با «علیرضا کریمیان» وی افزود:‌ توزیع اینترنتی کارت‌ شرکت در آزمون‌ داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۱۷ تیرماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور آغاز شده و تا پایان امروز، ۲۰ تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی به داوطلبان توصیه کرد هر چه سریعتر با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش به نشانی www.sanjesh.org کارت ورود به جلسه آزمون خود را مشاهده و پرینت آن را تهیه کنند تا درصورت وجود نقص یا مغایرت، برای اصلاح آن فرصت کافی داشته باشند.

کریمیان یادآور شد:‌ داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی | شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون در ۲ گروه آزمایشی شده‌اند (یک گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی. علوم انسانی و علوم تجربی به همراه یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی) باید از هر دو کارت ورود به جلسه آزمون خود چاپ تهیه کنند.

وی تاکید کرد: داوطلبان باید طبق تاریخ و نشانی تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند و برای شرکت در جلسه آزمون، حتما کارت چاپ‌شده شرکت در آزمون هم‌چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار همراه داشته باشند.

کریمیان اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه روش ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و کارپوشه داوطلبان از طریق وارد کردن کدملی/ شناسه یکتا و رمز عبور سپس دریافت کد تایید ارسالی توسط سامانه به شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت‌نام است، در زمان ورود به سامانه جامع، شماره تلفن همراه اعلام شده باید زمان ایجاد حساب کاربری در دسترس باشد.

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش خاطرنشان کرد:‌ داوطلبانی که اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آنان دارای نقص یا مغایرت است باید به واحدهای رفع‌نقص کارت اعلام شده در اطلاعیه منتشر شده در پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش مراجعه و موضوع را تا رفع نقص نهایی دنبال کنند.

مطابق ضوابط، در این آزمون، تغییر گروه آزمایشی و حوزه امتحانی به هیچ‌وجه امکان پذیر نیست بنابراین داوطلبان درصورت تقاضا برای تغییر گروه آزمایشی یا حوزه امتحانی از مراجعه به واحدهای رفع‌نقص کارت، جداً خودداری کنند.

با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال, امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد از همین رو، چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در اطلاعات شناسنامه‌ای کارت شرکت در آزمون داوطلب وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری کند.

با توجه به اینکه تمام داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند چنانچه نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون شامل سال اخذ و نوع دییلم. محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، عنوان مدرک پیش‌دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش‌دانشگاهی و کد دانش‌آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی، وضعیت تحصیلی و اشتغال، مغایرتی مشاهده شد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا ۲۲ تیر ۱۴۰۳ منحصراً به سامانه جامع آزمون سراسری مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مراجعه و نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلبان چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای شامل کد دانش‌آموزی و منطقه اخذ دیپلم، کد دانش‌آموزی و منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی مشاهده کردند باید حداکثر تا ۶ مرداد ۱۴۰۳ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی ‏خود مراجعه و از آن طریق، برای اصلاح موارد اقدام کنند.

مغایرت‌هایی که داوطلب باید آنها را رفع کند

داوطلبانی که نسبت به اطلاعات موارد زیر، معترض هستند لازم است برای بررسی موضوع از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و از ساعت ۱۴ تا ۱۸ روز چهارشنبه، ۲۰ تیرماه به نماینده سازمان ملی سنجش مستقر در واحد رفع‌نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند:

مغایرت در جنسیت و معلولیت

چنانچه شماره داوطلبی چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا باشد

چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب، فاقد عکس بوده و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس, فاقد مهر یا عدم وضوح باشد لازم است شخصا به همراه ۳ قطعه عکس ۳*۴ جدید، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به نماینده این سازمان مستقر در واحد رفع‌نقص حوزه مراجعه کند، در غیر اینصورت مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب،‌ با داوطلب برخورد خواهد شد.

برای آن‌دسته از داوطلبانی که یکی از بندهای مربوط به معلولیت را در تقاضانامه ثبت‌نام علامت‌گذاری کرده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان موره تایید قرار گرفته, در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون, نوع معلولیت و شدت، آن درج شده است. چنانچه داوطلبی یکی از بندهای مذکور را علامت‌گذاری کرده اما معلولیتش مورد تایید قرار نگرفته است و بند معلولیت وی حذف شده، لازم است در روز اعلام شده، با همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت کرده،‌ مراتب را سریعاً به واحد رفع‌نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب، سهمیه ایثارگران بوده ولی در کارت شرکت در آزمون وی سهمیه مناطق درج شده، لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران. رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده داوطلب بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان, برای اعلام مغایرت حداکثر تا ۲۲ تیرماه ۱۴۰۳ منحصراً به سامانه جامع آزمون سراسری در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات کارت) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سامانه مذکور، نوع سهمیه خود را اصلاح کنند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، بعد از برگزاری آزمون سهمیه مورد نظر برای وی اعمال شود.

داوطلبانی که در مرحله اول ثبت‌نام متقاضی استفاده از سهمیه بودند ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذی‌ربط مورد تایید قرار نگرفته, لازم است برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود (بعد از اقدام به ویرایش) به ارگان‌های مربوطه نیز مراجعه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ با ۹۸۴ هزار و ۲۱۴ داوطلب در پنج گروه آزمایشی در یک هزار و ۷۴۷ حوزه امتحانی واقع در ۴۰۸ شهرستان کشور و همچنین ۱۵ کشور خارجی برگزار می‌شود.

رقابت داوطلبان دو گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در نوبت صبح روز پنجشنبه و رقابت داوطلبان دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی در نوبت بعدازظهر پنجشنبه، ۲۱ تیرماه خواهد بود.

داوطلبان علوم تجربی که پرمتقاضی‌ترین گروه آزمایشی کنکور امسال و چند سال گذشته بوده است نیز در نوبت صبح جمعه، ۲۲ تیرماه در جلسه آزمون سراسری حاضر خواهند شد.

نوبت دوم آزمون سراسری مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده از سوی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور قرار بود در روزهای ۷ و ۸ تیرماه برگزار شود اما در پی شهادت رئیس جمهوری کشورمان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانشان در سانحه سقوط بالگرد و هم‌زمانی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری نوبت دوم کنکور، دو هفته به تعویق افتاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن