افزایش ۲۰ تا ۶۵ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی

وزیر بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی طی سه سال اخیر خبر داد و گفت: در طول تاریخ انقلاب این دوره سه‌ساله دولت آیت الله رئیسی رشد آموزش علوم پزشکی از نظر کمی و کیفی بی‌نظیر بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بهرام عین‌اللهی در سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، در جمع خبرنگاران به وظایف دانشجویان نمونه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش کمی و کیفی دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور، امروزه ما به اذعان سازمان جهانی بهداشت قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را داریم و این زیر ساخت ها، اساتید برجسته، امکانات تخصصی آزمایشگاهی و امکاناتی که ما در مراکز بهداشتی و درمانی داریم موجب شده است که بتوانیم دانشجویان بسیار توانمندی را در کشور تربیت کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروزه تعداد محدودی از این دانشمندان و دانشجویان عزیز مورد تقدیر قرار گرفته‌اند قطعا این افراد سرمایه‌های آینده کشور هستند و ما به این امید هستیم که بتوانیم کشورمان را در حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت به خودکفایی برسانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد تولیدات دارویی و ۴۰ درصد تولیدات تجهیزات پزشکی در کشور اتفاق می‌افتد، افزود: ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی به طور سالیانه ۲۰ درصد، دوره تخصصی ۶۵ درصد، دوره‌های فوق تخصصی ۵۰ درصد و دوره‌های فلوشیب هم ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در طول تاریخ انقلاب این دوره سه‌ساله دولت آیت الله رئیسی رشد آموزش علوم پزشکی از نظر کمی و کیفی بی‌نظیر بوده است.

عین الهی همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه بهداشت تا به امروز نزدیک به ۳۸۰۰ مرکز بهداشتی را از خانه‌های بهداشت و مراکز جامع افتتاح کردیم و حدود ۱۸ هزار تخت بیمارستانی و حدود ۳۸۰ دستگاه تجهیزات پزشکی پیشرفته در کشور افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن