تمدید ثبت نام پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ و اصلاحیه جدید دفترچه

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از اصلاح دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ و تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته تا پایان روز شنبه ۹ تیر ماه خبر داد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سازمان ملی سنجش، به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ می‌رساند، پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۷و ضمن اعلام اصلاحات جدید بشرح فایل پیوست، به اطلاع می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن‌دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۳برای ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است که بتوانند تا پایان روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند. لذا داوطلبان، ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای یاد شده و مندرجات این اطلاعیه، به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

در ضمن آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۹، نسبت به مشاهده یا ویرایش کدرشته‌محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

ضمناً متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون این دانشگاه در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ثبت نام نمایند. زمان انتخاب‌رشته برای رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اصلاحات مربوط به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳

شرایط ثبت‌ نام پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳

علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضی شوند. لازم به توضیح است پذیرش در برخی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت.

همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه، ثبت‌نام و انتخاب رشته نمایند. در صورت‌ عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای ثبت‌نام در این برنامه پذیرش باید اقدام‌های زیر انجام گیرد:

۱- مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته.

۲- ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org در زمان مقرر (۱۴۰۳/۰۳/۲۷تا ۱۴۰۳/۰۴/۰۳).

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

۴- خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت مبلغ ۲/۵۶۰/۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در این برنامه پذیرش.

یادآوری ۱: چنانچه علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشید، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۵۷۶/۰۰۰ (پانصد و هفتاد و شش هزار) ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام نمایید.

یادآوری۲: با توجه به اینکه مقرر شد در مراحل مختلف فرآیند پذیرش، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۱۰۰/۰۰۰ (صد هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌ نام اینترنتی پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

یادآوری۳: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نماید یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون ۱۴۰۳  پذیرش کاردانی به کارشناسی

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (برای آن‌دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آن‌ها با آزمون است) در روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۰۲برگزار خواهد شد. متقاضیان در ۵ رشته تکنولوژی‌ اتاق‌عمل، مامایی، بهداشت‌عمومی، فوریت‌های‌ پزشکی‌ پیش‌بیمارستانی‌ و تکنولوژی‌ پرتوشناسی لازم است از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۳۰ تا روز پنجشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۰۱ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان حوزه امتحانی مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر تعیین شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.

نتایج نهایی پذیرش در دوره کاردانی به کارشناسی دهه‌ سوم‌ شهریورماه ۱۴۰۳ اعلام می‌شود.

رشته‌های کاردانی مجاز به ثبت نام

صرفاً برای‌ ثبت‌نام‌ در هر یک‌ از مجموعه‌ های‌ ثبت‌نامی‌ گروه‌ «علوم‌ پزشکی»،‌ ضروری‌است‌ رشته‌ فارغ‌التحصیلی‌ داوطلب‌ با مجموعه‌ ثبت‌نامی‌ متناسب‌ باشد و این‌ شرط‌ برای‌ ثبت‌نام‌ در مجموعه‌ های‌ ثبت‌نامی‌ سایر گروه‌ ها الزامی‌ نیست.‌ در جدول‌ معرفی‌ مجموعه‌ های‌ ثبت‌نامی‌ گروه‌ «علوم‌ پزشکی»،‌ فهرست‌ رشته‌ های‌ کاردانی‌ مجاز به‌ ثبت‌نام‌ در هر یک‌ از مجموعه‌ های‌ مذکور مشخص‌ شده‌ است.

آن دسته از داوطلبان‌ ثبت‌نام‌ در مجموعه‌ های‌ ثبت‌نامی‌ گروه‌ های‌ «فنی‌ و مهندسی»،‌ «علوم‌ کشاورزی، دامپزشکی‌ و منابع‌طبیعی» ‌، ‌ «علوم‌پایه» ‌، «علوم‌انسانی» ‌ و «هنر» ‌ در صورت‌ قبولی‌ و نبود تناسب‌ بین‌ رشته‌ فارغ‌التحصیلی‌ کاردانی‌ آنها و رشته‌ قبولی‌ مقطع‌ کارشناسی‌ ناپیوسته، ‌ ملزم‌ به‌ گذراندن‌ دروس‌ پیشنیاز یا جبرانی‌ متناسب‌ با رشته‌ قبولی‌ (با نظر گروه‌ آموزشی‌ مربوط‌ در دانشگاه‌ یا مؤسسه‌ قبولی) ‌ و پرداخت‌ شهریه‌ تحصیلی‌ دروس‌ پیشنیاز یا جبرانی‌ هستند.

ضرایب و عناوین دروس امتحانی مجموعه‌های ثبت نامی با شیوه پذیرش «با آزمون» و «بدون آزمون»

به گزارش خبرگزاری مهر، در پذیرش سال ۱۴۰۳ صرفاً ۵ مجموعه ثبت‌نامی‌ مطابق‌ جدول زیر با شیوه‌ «با آزمون» ‌ پذیرش‌ می‌ کنند که‌ دروس‌امتحانی‌ آنها به‌ شرح‌ زیر است:

۱- آزمون عمومی: ‌ آزمون‌ عمومی‌ شامل‌ دروس‌ «فرهنگ‌ و معارف‌اسلامی» ‌، «زبان‌ و ادبیات‌ فارسی» ‌ و «زبان‌ خارجی» ‌ (انگلیسی، ‌ آلمانی‌ یا فرانسه) ‌ با ضریب‌ یک‌ برای‌ هر درس‌ خواهد بود.

‌تبصره ۱: ضریب‌ درس‌ «زبان‌ خارجی» ‌ برای‌ مجموعه‌ ثبت‌نامی‌ «فوریت‌های‌ پزشکی‌ پیش‌بیمارستانی» ‌ ۲ است.

تبصره ۲: برای‌ داوطلبانی‌ که‌ به‌ سؤال‌های‌ معارف‌ غیراسلامی‌ پاسخ‌ ‌می دهند، ‌ از مشترکات‌ همه‌ ‌ادیان‌ رسمی‌ ‌و اعتقادات‌ دینی‌ ‌آنان‌ که‌ در دوران‌ تحصیل‌ آموزش‌ دیده‌ اند، ‌ سؤال‌ طراحی‌ خواهد شد.

مجموعه‌های ثبت نامی با شیوه پذیرش «با آزمون» شامل رشته‌های کاردانی مجاز و توضیحات

کد / رشته رشته‌های کاردانی مجاز
۱۰۱/ تکنولوژی اتاق عمل پرستاری / تکنسین اتاق عمل
توضیحات داوطلب متقاضی این رشته باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشد.
۱۰۳/ بهداشت عمومی بهداشت عمومی / بهداشت دهان و تکنسین سلامت دهان / بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده / بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری‌ها / بهداشت مدارس / پرستاری دندانپزشکی / راهنمای بهداشت عمومی
توضیحات از بین دارندگان مدرک کاردانی «بهداشت مدارس»، داوطلبانی مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته محل‌های این مجموعه هستند که پذیرش و شروع به تحصیل مقطع کاردانی آنان در رشته «بهداشت مدارس» در سال ۱۳۸۶ و یا قبل از آن در یکی از آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش بوده باشد و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته کاردانی «بهداشت مدارس» مجاز به ادامه تحصیل در رشته «بهداشت عمومی» نیستند.
۱۰۷/ تکنولوژی پرتوشناسی تکنولوژی پزشکی هسته‌ای- پزشکی هسته‌ای / تکنسین رادیولوژی / تکنولوژی رادیولوژی / رادیوتراپی- تکنولوژی پرتودرمانی / رادیولوژی- تکنولوژی پرتوشناسی / رادیولوژی تشخیصی
۱۱۱/ مامایی (ویژه خواهران) مامایی
۱۱۴/ فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی پرستاری / تکنسین اتاق عمل / هوشبری / فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی
توضیحات شرایط پذیرش: ۱. داشتن سلامت کامل‌ جسمانی‌ و عدم‌ ابتلاء به‌ بیماری‌ های‌ مزمن، واگیر و صعب‌العلاج‌ مانند دیابت، ‌ فشارخون، ‌ آسم، ‌ نارسایی‌ کلیه، ‌ بیماری‌ های‌ پیشرفته‌ قلبی‌ و مانند اینها ۲. نداشتن‌صرع‌ و هیچگونه‌ عوارض‌ روانی ۳. نداشتن‌ تغییر شکل‌ مادرزادی‌ یا اکتسابی‌ اسکلت‌ بخصوص‌ اندام‌ها و عدم‌ استفاده‌ از اندام‌های‌ مصنوعی ۴. نداشتن‌ اعتیاد به‌ سیگار و سایر مواد مخدر ۵. داشتن‌ قدرت‌ تکلم‌ طبیعی (نداشتن‌ لکنت‌ زبان) ۶. داشتن‌ قدرت‌ بینایی‌ و شنوایی‌ کامل ۷. قد داوطلبان‌ زن‌ نباید از ۱۶۵ سانتی‌ متر کمتر باشد و قد داوطلبان‌ مرد نباید از ‌۱۷۰ سانتی‌ متر کمتر باشد ۸. داشتن‌ آمادگی‌ انجام‌ تمرینات‌ ورزشی‌ و کسب‌ مهارت‌های‌ بدنی‌ برای‌ امدادرسانی‌ سریع‌ و صحیح ۹. تائید سلامت‌ جسمانی‌ و روانی‌ و سایر موارد اعلامی دانشگاه‌ ۱۰. پذیرش‌ دانشجو به‌ روش‌ «نیمه‌ متمرکز» ‌ و برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی ‌۱۴۰۳ است.

مجموعه‌های ثبت نامی با شیوه پذیرش «بدون آزمون» شامل رشته‌های کاردانی مجاز و توضیحات

گروه «علوم پزشکی»
کد / رشته رشته‌های کاردانی مجاز
۱۰۲/ مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار بهداشت حرفه‌ای- بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار / بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری‌ها / صنایع- ایمنی صنعتی / ایمنی کار و حفاظت فنی / آشنایی با صنایع – ایمنی در صنعت
توضیحات شرایط پذیرش: جنسیت ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت حداقل ۴۰ درصد زن و ۴۰ درصد مرد است.
۱۰۴/ مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه‌ای- بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار / بهداشت عمومی / بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری‌ها / بهداشت محیط / کمک مهندس بهداشت / بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده
توضیحات شرایط پذیرش: جنسیت ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت حداقل ۴۰ درصد زن و ۴۰ درصد مرد است. نکته: پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته «مهندسی بهداشت محیط» در صورتی که رشته تحصیلی مقطع کاردانی آنها «بهداشت محیط» نباشد، لازم است دروس جبرانی بگذرانند.
۱۰۵/ ساخت پروتزهای دندانی پروتزهای دندانی / تکنسین پروتزهای دندانی
۱۱۰/ علوم آزمایشگاهی علوم آزمایشگاهی
۱۱۲/ مدارک پزشکی مدارک پزشکی
۱۱۳/ هوشبری پرستاری / هوشبری / تنفس درمانی «ارزشیابی شده توسط وزارت بهداشت»
گروه «فنی و مهندسی»
۲۰۲/ ایمنی صنعتی مهندسی حرفه‌ای ایمنی صنعتی
۲۰۴/ برق مهندسی حرفه‌ای الکترونیک کاربردی / مهندسی حرفه‌ای برق قدرت / مهندسی حرفه‌ای کنترل / مهندسی تکنولوژی مخابرات-انتقال / مهندسی تکنولوژی مخابرات-سوئیچ / مهندسی حرفه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات / مهندسی فناوری شبکه‌های توزیع برق / مهندسی فناوری تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی / مهندسی حرفه‌ای مکاترونیک
۲۰۷/ صنایع چوب و مبلمان مهندسی حرفه‌ای صنایع چوب و مبلمان
۲۰۸/ صنایع شیمیایی مهندسی حرفه‌ای صنایع شیمیایی
۲۱۰/ کامپیوتر مهندسی حرفه‌ای شبکه‌های کامپیوتری / مهندسی حرفه‌ای کامپیوتر نرم افزار / مهندسی حرفه‌ای فناوری اطلاعات / سخت افزار کامپیوتر
۲۱۱/ مواد مهندسی حرفه‌ای سرامیک / مهندسی حرفه‌ای مواد ریخته گری
۲۱۳/ معدن مهندسی حرفه‌ای استخراج معدن
۲۱۵/ مکانیک مهندسی حرفه‌ای تأسیسات مکانیکی / مهندسی حرفه‌ای مکانیک خودرو / مهندسی حرفه‌ای مکانیک موتورهای دریایی / مهندسی حرفه‌ای ساخت و تولید / مهندسی حرفه‌ای جوش / مهندسی حرفه‌ای مکانیک ماشین‌های کشاورزی
۲۱۶/ عمران و معماری مهندسی تکنولوژی نقشه برداری / مهندسی حرفه‌ای معماری / مهندسی فناوری شهرسازی / مهندسی اجرایی عمران
۲۱۸/ صنایع نساجی مهندسی حرفه‌ای صنایع نساجی
۲۳۳/ ناوبری ناوبری
گروه «علوم کشاورزی، دامپزشکی و منابع طبیعی»
۳۰۱/ مهندسی آبیاری و منابع طبیعی مهندسی آبیاری / آلودگی محیط زیست / مهندسی منابع طبیعی (چوب شناسی و صنایع چوب، جنگلداری، محیط زیست، مرتع و آبخیزداری)
۳۰۶/ علوم دامی مهندسی حرفه‌ای علوم دامی / پرورش طیور / علوم آزمایشگاهی دامپزشکی / مهندسی فناوری بهداشت مواد غذایی با منشأ دامی
۳۰۷/ زراعت و باغبانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر / مهندسی حرفه‌ای تولید گل و گیاهان زینتی / مهندسی تولیدات گیاهی (باغبانی، زراعت) / مهندسی فناوری باغبانی- گیاهان دارویی و معطر / مهندسی کشاورزی (گیاه پزشکی)
۳۰۹/ شیلات تکثیر و پرورش آبزیان / صید و بهره برداری آبزیان / فرآوری محصولات شیلاتی / مهندسی منابع طبیعی (شیلات)
۳۱۱/ علوم و صنایع غذایی مهندسی علوم و صنایع غذایی
گروه «علوم پایه»
۴۰۱/ آمار آمار
گروه «علوم انسانی»
۵۰۴/ زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی / مترجمی زبان انگلیسی
۵۱۱/ باستان شناسی باستان شناسی
۵۱۲/ علوم ورزشی علوم ورزشی / مربیگری ورزشی
توضیحات پذیرش در این رشته و گرایش به‌ روش‌ متمرکز و بدون‌ آزمون‌ عملی‌ و با شرایط‌ انجام‌ خواهد شد: ۱. حداقل‌ طول‌ قد برای‌ برادران ۱۶۵ سانتیمتر به‌ بالا و برای‌ ‌خواهران ‌۱۵۸ سانتیمتر به‌ ‌بالا ۲. قهرمانان‌ تیم‌ملی‌ ‌در مورد (قد) ‌ مستثنی‌ هستند ۳. حداقل‌ دید چشم‌ (‌۷/۱۰ هفت‌دهم) ‌ ۴. داشتن‌ سلامت‌ جسمانی‌ و ارائه‌ گواهی‌ تندرستی (‌سلامت‌ کامل‌ جسمانی‌ بخصوص‌ سلامت‌ قلبی‌ و ریه)
۵۱۳/ تربیت معلم قرآن کریم تربیت معلم قرآن کریم
۵۱۴/ حسابداری حسابداری / حرفه‌ای حسابداری / حسابداری مالی
۵۱۶/ علوم انتظامی (ویژه برادران) علوم انتظامی
۵۱۸/ مدیریت مدیریت بازرگانی / مدیریت بیمه / مدیریت جهانگردی / مدیریت دولتی / مدیریت صنعتی / مدیریت هتلداری
۵۱۹/ حقوق حقوق / حقوق ثبتی
گروه «هنر»
۶۰۱/ طراحی و دوخت پوشاک طراحی و دوخت / طراحی پوشاک
۶۰۲/ صنایع دستی صنایع دستی / فرش دستباف
۶۰۳/ مرمت و احیا بناهای تاریخی مرمت و احیا بناهای تاریخی
۶۰۴/ نوازندگی ساز ایرانی موسیقی (نوازندگی ساز ایرانی)
۶۰۵/ هنرهای تجسمی انیمیشن دیجیتال / گرافیک (تصویرسازی، چاپ و بسته بندی) / نقاشی

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ درج شده است.

گزینش نهایی‌ داوطلبان‌ در هر یک‌ از مجموعه‌ های‌ثبت‌نامی‌ با شیوه‌ پذیرش‌ «با آزمون» ‌ براساس‌ نمره‌ کل‌اکتسابی‌ حاصل‌ از مواد آزمون‌ عمومی‌ و اختصاصی‌ و از بین‌ داوطلبان‌ حاضر در جلسه‌ آزمون و در رشته‌ های‌ با شیوه‌ پذیرش‌ «صرفا براساس‌ سوابق‌تحصیلی» ‌ صرفاً براساس‌ معدل‌ کل‌ مقطع‌ کاردانی (فوق‌دیپلم) ‌ و برحسب‌ رشته‌ محل‌های‌ انتخابی‌ در فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نامی‌ اینترنتی‌ و از بین‌ داوطلبانی‌ که‌ ثبت‌نام‌ و انتخاب‌ رشته‌ کرده‌ اند، ‌ انجام‌ می‌ گیرد.

تقسیم بندی داوطلبان از نظر سهمیه بندی، توزیع ظرفیت رشته‌های تحصیلی:

ظرفیت پذیرش‌ دانشجو در رشته‌ های‌ تحصیلی‌ ‌تمامی‌ گروه‌ های‌ ‌ «علوم‌پزشکی»،‌ ‌ «فنی‌ و مهندسی»،‌ ‌ «علوم‌ کشاورزی، ‌ دامپزشکی‌ و منابع‌طبیعی» ‌، «علوم‌پایه» ‌، «علوم‌انسانی» ‌ و «هنر» ‌ در سال‌ تحصیلی‌ ‌۱۴۰۴-۱۴۰۳ به‌ ‌شرح‌ زیر توزیع‌ می‌ شود: ‌

۱- گزینش داوطلبان‌ واجد شرایط‌ استفاده‌ از سهمیه‌ های‌ رزمندگان‌ و یا ایثارگران، ‌ براساس‌ قوانین‌ مندرج‌ در دفترچه‌ راهنما صورت‌ می‌ گیرد.

۲- به میزان ۶۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت پذیرش‌ هر یک‌ از رشته‌ محل‌های‌ دوره‌ ‌ «نوبت‌ دوم» ‌ به‌ داوطلبان‌ بومی‌ ‌هر استان‌ در صورت‌ کسب‌ حد نصاب‌ نمره‌ علمی‌ لازم‌ اختصاص‌دارد.‌

۳- طبق مصوبه‌ سی‌ و هشتمین‌ جلسه‌ شورای‌ عالی‌ برنامه‌ ریزی‌ علوم‌پزشکی‌ مورخ ۱۳۸۷/۱۲/۰۵ حداقل ۴۰ درصد از ظرفیت‌ پذیرش‌ دانشجو در رشته‌ های‌ تحصیلی‌ کارشناسی‌ ناپیوسته‌ «مهندسی‌ بهداشت‌ حرفه‌ ای‌ و ایمنی‌ کار» ‌ و «مهندسی‌ بهداشت‌محیط» ‌ به‌ هر یک‌ از دو جنس‌ پذیرش‌ زن‌ و مرد اختصاص‌دارد.

توصیه‌های مهم:

۱- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند.

۲- داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری و پایان مهلت ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.

۳- تاکید می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۴-متقاضیان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام نمایند.

۵- هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک‌سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

سامانه ثبت نام پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن