تجدید نظر وزارت علوم در طرح بومی گزینی دانشگاه‌ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص انتقاد استاندار کردستان از طرح بومی گزینی، خاطرنشان کرد: طرح بومی گزینی سیاست موفقی نبوده و مشکلات زیادی طی این سال از لحاظ گسست فرهنگی به وجود آورده است که در حال تجدیدنظر در این زمینه هستیم.

به گزارش ایسنا، مجتبی صدیقی در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کردستان، ضمن قدردانی از زحمات دکتر اخلاقیان، اظهار کرد: اعتقاد جدی نظام بکارگیری نیروهای بومی و اهل سنت است و در برخی موارد اگر اقدام نمی‌شود، شرایط بکارگیری فراهم نیست.

به گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دهه پنجم انقلاب، اخلاق‌مداری شرط رسیدن به توسعه است و همه مسئولین موظف به رعایت اخلاق و انصاف در پاسخگویی به مطالبات مردم هستند.

صدیقی بر بازگشت به اخلاق و اصول اخلاقی تاکید کرد و گفت: متأسفانه در سالهای اخیر شاهد بی توجهی‌هایی بوده ایم که موجب خدشه‌ دارشدن سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد مردم شده است.

وی برنامه‌های راهبردی دانشگاه را مبنای کار مدیران عنوان کرد و ادامه داد: توسعه کمی و کیفیت سازی در دانشگاه‌ها حرف اول را می‌زند، ما هم قبول داریم دانشگاه کردستان در برخی جهات کمبود امکانات دارد ولی این دانشگاه از منظر کیفی نیز باید خود را اثبات کند.

وی با اشاره به اینکه توجه به نیازهای منطقه‌ای مدنظر است، یادآور شد: فرصت‌های مطالعاتی دانشگاه کردستان را در اولویت قرار می‌دهیم.

صدیقی در خصوص انتقاد استاندار کردستان از طرح بومی گزینی، خاطرنشان کرد: طرح بومی گزینی سیاست موفقی نبوده و مشکلات زیادی طی این سال از لحاظ گسست فرهنگی به وجود آورده است که در حال تجدیدنظر در این زمینه هستیم.

وی از رئیس جدید دانشگاه کردستان خواست تا از نظرات و همکاری‌های اساتید و اعضای هیأت علمی در پیشبرد اهداف دانشگاه استفاده کند و یادآور شد: رئیس دانشگاه باید استقلال عمل داشته باشد و تابع سخن دیگران نباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن