استعلام مدرک دانشگاه آزاد چگونه است؟

استعلام مدرک دانشگاه آزاد برای تمام فارغ التحصیلان این دانشگاه از طریق ورود به سامانه استعلام آنلاین دانشنامه‌های تحصیلی امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دانشگاه آزاد به منظور جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی همانند سایر دانشگاه‌های سراسری سامانه‌ای را برای استعلام مدرک دانشگاه آزاد در نظر گرفته است. از این رو دانش آموختگان دانشگاه آزاد می‌توانند برای پیگیری و استعلام آنلاین مدرک تحصیلی خود به سایت استعلام مدرک دانشگاه آزاد مراجعه کنند تا بتوانند با انجام مراحل مربوط به استعلام مدرک تحصیلی درخواست خود را برای دریافت و پیگیری مدرک مربوطه ثبت کنند.

تمامی مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد دارای اعتبار و نیز کد مخصوصی بوده تا امکان جعل و تخطی در این مدارک وجود نداشته باشد. بنابراین، دانش آموختگانی که قصد دریافت مدرک تحصیلی خود از دانشگاه آزاد را دارند، می‌توانند به سایت استعلام مدرک تحصیلی آزاد مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات درخواست شده از جمله کد ملی و شماره شناسنامه استعلام آنلاین مدرک خود را پیگیری کنند.

* ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد دارای سامانه‌های مختلفی است، که هر کدام از این‌ها برای انجام وظایف خاصی برای دانشجویان و دانش آموختگان راه اندازی شده‌اند. از میان این سایت‌ها می‌توان به سایت‌دانان دانشگاه آزاد که با هدف ارتقا کیفیت آموزش مجازی به دانشجویان و اساتید ارائه شده، اشاره کرد.

علاوه بر این سامانه یکی دیگر از سامانه‌های جدید دانشگاه آزاد که برای استعلام مدرک تحصیلی می‌توان از آن استفاده کرد، سامانه استعلام دانشنامه دانشگاه آزاد است که داوطلبان می‌توانند به صورت آنلاین درخواست خود را برای دریافت دانشنامه تحصیلی ثبت کنند.

به علاوه این سامانه مشکل برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد که برای ادامه تحصیل یا استخدام نیاز به مدرک تحصیلی داشتند را نیز حل کرده است، چرا که هر سازمان و ارگانی با در دست داشتن اطلاعات داوطلب می‌تواند دانشنامه شخص فارغ التحصیل را مشاهده کرده و سپس تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

میزان اعتبار مدرک دانشگاه آزاد بسته به نوع واحد دانشگاهی و کیفیت سطح آموزشی مشخص می‌شود و مورد تایید وزارت علوم برای ورود به بازار کار می‌باشد. بنابراین، متقاضیان برای ورود به سامانه استعلام مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد باید به نشانی estelam.iau.ir که لینک ورود مستقیم به آن در قسمت زیر نیز قرار دارد مراجعه کرده و از بخش‌های موجود در صفحه، گزینه استعلام دانشنامه را انتخاب کرده و سایر مراحل را طی کنند.

سامانه ذکر شده فقط برای دریافت مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد است. سایر دانشجویان که قصد انجام فعالیت‌های آموزشی دارند می‌توانند از طریق سامانه آموزشیار به امور آموزشی خود بپردازند.

نحوه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد برای تمامی فارغ التحصیلان این دانشگاه راه اندازی شده تا دانش آموختگان بتوانند با مراجعه به این سامانه به نشانی estelam.iau.ir آخرین مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند که در ادامه نحوه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد برای متقاضیان ارائه شده است.

دانش آموختگان برای اخذ تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد لازم است به نشانی estelam.iau.ir مراجعه کرده و کد ملی و شماره شناسنامه خود را وارد کنند.

در مرحله بعد متقاضیان به صفحه ثبت نام وارد شده و می‌بایست تمامی مشخصات و اطلاعات فردی خود را وارد کنند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام و تایید نهایی مجددا به صفحه نخست منتقل شده و دوباره با وارد نمودن کدملی و شماره شناسنامه به صفحه اصلی سامانه فرستاده شده که می‌توانید نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنند.

سپس برای دریافت مدرک تحصیلی خود بر روی قسمت عملیات کلیک کرده و از بین لیست ارائه شده گزینه درخواست تاییدیه دانشنامه یا گواهینامه موقت را بزنید.

نکته: درخواست دریافت تاییدیه گواهینامه موقت مختص داوطلبانی است که گواهینامه موقت آن‌ها قبل از سال ۱۳۸۵ صادر شده باشد و متقاضیانی که گواهینامه موقت آن‌ها بعد از سال ۱۳۸۵ صادر شده باشد؛ قادر به دریافت تایید تحصیلی از این سامانه نیست.

سپس در قسمت درخواست تاییدیه دانشنامه یا مدرک تحصیلی، شماره تایید سازمان مرکزی به همراه نام سازمان یا ارگان گیرنده را وارد و گزینه ثبت را انتخاب کنند.

در صفحه بعد بر روی گزینه ایجاد پرونده کلیک کرده و پس از پرداخت هزینه استعلام مدرک تحصیلی، به صفحه اصلی منتقل شده و با ورود به منو عملیات، بر روی پیگیری درخواست‌ها کلیک کنید.

در لیست باز شده بر روی گزینه دریافت تایید مدرک کلیک کرده تا پنجره بررسی درخواست مدرک تحصیلی باز شود؛ در صورتی که مغایرتی در اطلاعات ثبت شده وجود نداشته باشد می‌توانید گزینه تایید را بزنید.

پس از تایید اطلاعات مدرک تحصیلی، داوطلبان می‌توانند نسبت به پرینت و دریافت مدرک تحصیلی خود اقدام کنند.

نکته: در صورتی که در اطلاعات تاییدیه تحصیلی مغایرتی وجود داشته باشد، داوطلب می‌تواند درخواست خود را از طریق سامانه ارتباط پشتیبان یا ساپ و یا قسمت سیستم من در صفحه شخصی خود در سامانه ارسال کرده و مدرک تحصیلی خود را بارگزاری کند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور پذیرفته شده و اکنون فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند مدرک تحصیلی خود را از این دانشگاه دریافت کنند. درواقع اعتبار مدرک دانشگاه آزاد بدون کنکور برای ورود به سازمان‌ها و یا ارگان‌های خصوصی و دولتی مورد تایید بوده و متقاضیان می‌توانند برای استعلام مدرک خود به سامانه استعلام دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

علاوه بر این سامانه، سایت دیگری نیز برای استعلام مدرک تحصیلی با کد ملی داوطلب از سوی وزارت علوم طراحی شده که تمامی جزئیات تحصیلی افراد را با دریافت شماره موبایل و کد ملی متقاضی ارائه می‌دهد.

* نحوه بررسی و ثبت مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد

در بین بخش‌های مختلف سامانه استعلام آنلاین مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد علاوه بر استعلام دانشنامه، بخش دیگری نیز به نام درخواست ثبت دانشنامه وجود دارد تا متقاضیانی که پس از مشاهده و دانلود مدرک خود قصد ثبت مدرک را داشته و یا متوجه وجود خطایی در گواهی فارغ التحصیلی خود می‌شوند، به ثبت آن از طریق این سامانه بپردازند.

برای ورود به بخش بررسی و ثبت مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد، ابتدا گزینه «درخواست ثبت دانشنامه» را انتخاب کنید

در این بخش مشخصات خواسته شده از جمله کد ملی، رشته و مقطع تحصیلی، سال ورود و فراغت از دانشگاه را وارد نموده و در آخر اسکن عکس ۴ * ۳ و دانشنامه خود را بارگذاری کنید. در انتها با انتخاب گزینه ارسال می‌توانید گواهی فراغت از تحصیل خود را به ثبت برسانید.

از جمله دیگر سامانه‌هایی که به دانشجویان ترم‌های آخر دانشگاه آزاد بسیار کمک کرده است، سامانه پژوهشیار است، چرا که اکثر عناوین و پایان نامه‌های تکمیل شده دانشجویان این دانشگاه در آن قرار گرفته و دانشجویان می‌توانند از آن‌ها برای انجام فعالیت‌های پژوهشی خود استفاده کنند.

استعلام مدرک دانشگاه آزاد با کد ملی

دانش آموختگان دانشگاه آزاد برای استخدام در موقعیت‌های شغلی ایجاد شده یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف نیاز به استعلام مدرک خود دارند تا از این طریق ارگان مربوطه بتواند از وضعیت داوطلب جویای کار و یا علاقه‌مند به ادامه تحصیل با خبر شود. به همین منظور سامانه اینترنتی از سوی دانشگاه آزاد راه اندازی شده تا داوطلبان بتوانند بدون مراجعه حضوری به آموزش دانشگاه نسبت به استعلام مدرک دانشگاه آزاد اقدام کنند.

برای استعلام مدرک دانشگاه آزاد متقاضیان باید به آدرس سامانه الکترونیکی estelam.iau.ir مراجعه کنند تا بتوانند با گذراندن چند مرحله و نیز وارد کردن اطلاعات موردنیاز شرایط دریافت تاییدیه تحصیلی و نیز استعلام دانشنامه خود را داشته باشند. برای ورود به سامانه استعلام مدرک دانشگاه آزاد لازم است متقاضیان کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنند تا به امکانات موجود در سامانه دسترسی داشته باشند.

استعلام مدرک دانشگاه آزاد با کد ملی برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام در سامانه استعلام گواهینامه آزاد شده اند؛ نیز امکان‌پذیر است، اما متقاضیانی که تا به حال شرایط ورود به سامانه مذکور را نداشته باشند باید ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند تا با وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه بتوانند برای استعلام مدرک دانشگاه آزاد از طریق کد ملی اقداماتی را انجام دهند.

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد با کد رهگیری

بر روی سامانه استعلام مدرک دانشگاه آزاد امکانات مختلفی قرار گرفته است که داوطلبان می‌توانند بنا بر شرایط موجود درخواست خود را اعلام نمایند. برای استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد متقاضیان می‌توانند با ایجاد حساب کاربری در سامانه اینترنتی estelam.iau.ir اطلاعات خود را ثبت کنند تا بتوانند با وارد کردن اطلاعات هویتی خود شرایط ورود به سایت مذکور را برای استعلام مدرک تحصیلی خود داشته باشند.

بنابراین، استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد تنها از طریق کد ملی صورت می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن کد ملی و نیز انتخاب گزینه درخواست تاییدیه دانشنامه نسبت به استعلام مدرک دانشگاه آزاد اقدام کنند. بنابراین، استعلام مدرک تحصیلی با اعلام درخواست الکترونیکی در سامانه اینترنتی estelam.iau.ir با درج کد ملی امکان‌پذیر است.

شرایط استعلام مدرک تحصیلی با کد رهگیری در سایت آنلاین پیگیری و استعلام مدرک دانشگاه آزاد برای داوطلبان وجود ندارد. از این رو متقاضیان می‌بایست به نشانی این سامانه مراجعه کرده و تنها با وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود مراحل مربوط به ثبت درخواست استعلام مدرک تحصیلی را انجام دهند.

حال به بررسی سوالات متداول شما می‌پردازیم.

سایت استعلام مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد چیست؟

برای استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد داوطلبان می‌توانند به سامانه استعلام دانشنامه estelam.iau.ir مراجعه کنند.

نحوه دریافت استعلام مدرک تحصیلی چگونه است؟

برای دریافت و استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد داوطلبان می‌توانند مراحل مربوط به استعلام مدرک آزاد را به صورت اینترنتی از طریق سایت پیگیری کنند.

چه اطلاعاتی برای استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد نیاز است؟

برای استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد علاوه بر کد ملی، داوطلب می‌بایست شماره تاییدیه سازمان مرکزی را نیز داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن