ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی بهمن ماه سال ۱۴۰۲

اطلاعیه ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش بدون آزمون «معدل کل دیپلم» مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی بهمن ماه سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سازمان سنجش، با توجه به مصوبه سی و هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۸مقرر شد برای ظرفیت خالی مانده رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) برای نوبت بهمن ماه انجام شود. لذا ضمن اعلام اطلاعات رشته محل های این مرحله به شرح جداول ذیل این اطلاعیه به اطلاع داوطلبان می‌رساند برای اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی و انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو که در این مرحله به شیوه صرفاً (معدل کل دیپلم) برای پذیرش در نوبت بهمن ماه سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد، لازم است ضمن مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته اولیه (منتشر شده در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ و اطلاعیه‌های اعلام اصلاحات مربوط به دفترچه راهنما مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان) و با درنظر داشتن شرایط و ضوابط پذیرش نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته (حداکثر ۳۰ از طریق درگاه کدرشته محل) از روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ منحصراً اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام کنند.

یادآوری مهم:

پذیرش در این مرحله براساس ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های نیمسال اول و نیمسال دوم مرحله شهریور ماه انجام می‌شود. لذا در فهرست رشته محل‌های این مرحله، رشته محل‌هایی با پذیرش در نیمسال اول و دوم (مطابق پذیرش شهریور ماه) مشاهده می‌شود. اما در این مرحله تفاوتی در انتخاب رشته محل نیمسال اول و یا نیمسال دوم وجود ندارد و شروع به تحصیل تمامی پذیرفته شدگان از نیمسال دوم سال تحصیلی (بهمن ماه) خواهد بود.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو کاردانی بدون آزمون فنی دانشگاه های حرفه ای ۱۴۰۲ :

۱- در این مرحله، پذیرش در رشته گرایش‌های تمام مجموعه‌های ثبت نامی از جمله مجموعه‌های ثبت نامی «۱۲-الکتروتکنیک»، «۱۴-کامپیوتر»، «۱۷-مکانیک خودرو»، «۳۳-حسابداری»، «۳۸-تربیت بدنی» صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) متقاضیان انجام می‌شود. بنابراین تمامی متقاضیان ۵ مجموعه ثبت نامی، ۱۴.۱۲، ۱۷ ،۳۳ و ۳۸ که واجد شرایط هستند فارغ از اینکه در آزمون شرکت کرده‌اند یا شرکت نکرده‌اند همانند سایر متقاضیان، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته محل‌های مجموعه‌های ثبت نامی مورد نظر خود هستند و ملاک پذیرش، معدل کل دیپلم خواهد بود.

۲- هر داوطلب منحصراً مجاز است با توجه به رشته تحصیلی، یکی از مجموعه‌های ثبت نامی متناسب با دیپلم خود را که در جدول شماره ۵ دفترچه راهنمای ثبت نام مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مشخص شده است، انتخاب کرده و نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته محل‌های آن مجموعه ثبت نامی بر اساس جداول رشته محلهای این اطلاعیه اقدام کند، داوطلبانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود که در (جدول شماره ۵) مشخص شده، در این مرحله ثبت نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند «لغو» تلقی و حق هیچگونه ادعایی را نخواهند داشت. با توجه به مطلب یاد شده، لازم است تمامی داوطلبان دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش کد رایانه‌ای ۴ و ۵ رقمی گواهینامه خود را با کدهای ۴ و ۵ رقمی مشخص شده در هر عنوان رشته تحصیلی مقطع کاردانی که در (جدول شماره ۵) قید شده است با دقت کنترل و مطابقت نمایند.

۳- داشتن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و یا احراز شرایط دانش آموختگی در یکی از رشته‌های مذکور تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ و یا دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهارساله (نظام قدیم) و یا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید -۳ -۳ ۶ و نظام سالی – واحدی در مجموعه ثبت نامی متناسب با نوع دیپلم خود در این مرحله شرکت کنند. در ضمن داوطلبان دیپلم شاخه نظری نظام سالی – واحدی یا ترمی – باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند. داوطلبان توجه کنند در صورت‌ عدم دریافت دیپلم تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند.

۴- براساس هفدهمین مصوبه جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دانش آموزان دارای دیپلم شاخه نظری می‌توانند در مجموعه‌های ثبت نامی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول شماره ۵ در صفحات ۳۰ تا ۳۸ دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و بر ا ساس جداول رشته‌های اعلام شده ذیل این اطلاعیه در این مرحله از پذیرش شرکت کنند.

داوطلبان فارغ التحصیل شاخه نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند. لذا در مجموعه‌های ثبت نامی مندرج در جدول زیر به دلیل نداشتن پذیرش در مقطع کاردانی ناپیوسته، امکان ثبت نام و انتخاب رشته برای دارندگان دیپلم شاخه نظری وجود ندارد.

کد مجموعه ثبت نامی نام مجموعه ثبت نامی
۵ ساخت و تولید
۱۸ صنایع فلزی
۲۰ صنایع چوب و مبلمان
۲۱ چاپ
۲۶ صنایع نساجی
۲۷ متالورژی
۲۸ سرامیک
۲۹ معدن
۳۰ علوم دریایی
۳۴ اموراداری
۳۵ تربیت کودک و مدیریت خانواده
۳۸ تربیت بدنی
۵۱ صنایع غذایی
۵۴ حمل و نقل
۵۵ مکاترونیک

تبصره: داوطلبان دیپلم‌های فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته هستند.

ملاک پذیرش دیپلمه‌های شاخه نظری در این مرحله «معدل کل دیپلم» است.

داوطلبان دیپلم شاخه نظری نظام سالی- واحدی یا ترمی- واحدی لزوماً باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند.

ضریب تراز معدل در رشته‌های مورد پذیرش در این مرحله برای دیپلم‌های نظری، ۵۱/۴ درصد است.

۵- دانشجویان دوره روزانه، غیرروزانه و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ و نیز دانشجویان در حال تحصیل این مقطع سال‌های قبل، می‌توانند درصورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما (خصوصاً مقررات وظیفه عمومی برای برادران) بدون انصراف از تحصیل در این مرحله از پذیرش ثبت نام کنند. این دسته از داوطلبان در صورت قبولی در این مرحله و قبل از ثبت نام در کدرشته قبولی جدید، لازم است از مؤسسه محل قبولی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط را به
مؤسسه محل قبولی جدید ارائه نمایند. لازم به توضیح است این دسته از داوطلبان پس از انصراف قطعی اجازه بازگشت و ادامه تحصیل در کدرشته قبلی قبولی خود را نخواهند داشت.

۶- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میشود، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۱/۳۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و سیصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت نام نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام و مبلغ ۳۰/۰۰۰ (سی هزار) ریال نیز به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه پرداخت کنند.

۷- همه داوطلبان «مرد» لازم است در زمان ثبت نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. (مقررات وظیفه عمومی و کد نظام وظیفه جهت درج در تقاضانامه ثبت نامی در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وجود دارد).

۸- هر داوطلب باید فرم تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی خود را بر اساس برنامه زمانی که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام میشود تکمیل کند. در صورت انجام صحیح ثبت نام و انتخاب رشته، کد رهگیری که در حکم رسید است، از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در اختیار وی قرار میگیرد که نشانگر تأیید مراحل طی شده برای دریافت اطلاعات وارد شده توسط متقاضیان است و داوطلب باید کد مذکور را یادداشت و در جایی محفوظ نگهداری کند. پیشنهاد میشود از فرم تکمیل شده خود نیز که دارای کد رهگیری است، نسخه چاپی (پرینت) تهیه کند. به داوطلبان توصیه میشود قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، کدرشته محل‌های انتخابی خود را که یک عدد چهار رقمی است، به ترتیب علاقه (حداکثر ۳۰ کدرشته محل) و همچنین سایر اطلاعات ثبت نامی خود را در فرم پیش‌نویس مندرج در زیر این اطلاعیه درج و سپس به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاه‌تر و خطای کمتری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود اقدام کنند.

انتخاب رشته کاردانی بدون آزمون فنی دانشگاه حرفه ای ۱۴۰۲ :

۱- داوطلبان در انتخاب مجموعه ثبت نامی، لازم است به مندرجات جدول مربوط به عناوین دیپلم‌های مرتبط (جدول شماره ۵ مندرج در صفحات ۳۰ تا ۳۸ دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان) دقت کرده و با توجه به کد دیپلم‌های مجاز مندرج در جدول مزبور، یکی از مجموعه‌های ثبت نامی را انتخاب کند.

۲- با توجه به امتیاز سهمیه بومی که برای داوطلبان هر استان در رشته‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) (به استناد توضیحات صفحات ۲۶ تا ۲۸ «ظرفیت پذیرش، نحوه گزینش و سهمیه بومی» دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان) در دانشکده‌ها و آموزشکده‌های تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص یافته است، توصیه میشود هر داوطلب اولین انتخاب خود را از کدرشته محل دوره‌های روزانه و یا نوبت دوم (شبانه) دانشکده‌ها و آموزشکده‌های تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه‌ای واقع در استان بومی خود را (در صورت وجود) انتخاب کند.

۳- استان بومی داوطلب، همان استان محل اخذ دیپلم داوطلب میباشد که در بند ۱۸ تقاضانامه ثبت نام اعلام شده است.

۴- با توجه به اینکه گزینش نهایی داوطلبان در این مرحله بر مبنای معدل کل مدرک تحصیلی آنان صورت میپذیرد. لذا همه داوطلبان لازم است در درج معدل مدرک تحصیلی خود در تقاضانامه ثبت نامی دقت کنند. در صورت مغایرت و نداشتن نمره، قبولی آنان «لغو» خواهد شد.

۵- با توجه به اینکه امکان تغییر و جابجایی پذیرفته شدگان میسر نیست، لذا داوطلبان لازم است در انتخاب و درج کدرشته محل‌های مورد علاقه خود در فرم انتخاب رشته دقت و توجه کنند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام کاردانی بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه فنی و حرفه ای:

مدارکی که داوطلب برای ثبت نام و شرکت در این مرحله به آن نیازمند است به شرح ذیل است:

۱- فایل عکس اسکن شده: داوطلب لازم است یک قطعه عکس پرسنلی خود را (با مشخصات ذکر شده در سایت سازمان) اسکن کرده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده کند.

۱-۱- عکس ۴×۳ یا ۴×۶ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).

۱-۲- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل و در قالب JPG باشد.

۱-۳- تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

۱-۴- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۱-۵- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۱-۶- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

۱-۷- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل مشخص باشد.

۲- کارت اعتباری ثبت نام.

توجه: هرگونه تغییر و یا اصلاح از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

 تقاضانامه مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی کاردانی فنی و حرفه‌ای بهمن ماه سال ۱۴۰۲ 

 کد رشته محل‌های مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی نظام جدید فنی و حرفه‌ای بهمن ماه ۱۴۰۲ 

سامانه تکمیل ظرفیت ثبت نام  بدون آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیر انتفاعی بهمن ماه سال ۱۴۰۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن