اطلاعیه نحوه ثبت‌ نام و انتخاب‌ رشته بدون کنکور (بهمن ماه) سال ۱۴۰۲

با آغاز ثبت نام بدون کنکور اطلاعیه مربوط به نحوه ثبت‌ نام و انتخاب‌ رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سازمان سنجش، پیرو اطلاعیه تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۷، به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و انتخاب‌رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته محل‌هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۲ ظرفیت آن‌ها تکمیل نشده، می‌رساند پذیرش در این مرحله برای رشته محل‌های مذکور براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی «برای فارغ‌التحصیلان دوره نظری» و معدل کل دیپلم «برای فارغ‌التحصیلان دوره فنی و حرفه و کارودانش») در نوبت بهمن ماه صورت می‌گیرد.

بازه زمانی و نحوه ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور

ثبت‌نام و انتخاب‌رشته از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ آغاز و تا روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ ادامه خواهد داشت.

لازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته حاوی شرایط و ضوابط پذیرش دوره مذکور از روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار گرفته است.

متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای ثبت‌نام، در روزهای فوق به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب‌رشته (حداکثر ۱۵۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

متقاضیان کدرشته‌محل‌های پذیرش با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنند.بازه زمانی ثبت نامم و انتخاب رشته و اعلام اسامی پذیرفته شدگان پذیرش بدون کنکور 1402

مراحل ثبت‌نام بدون کنکور ۱۴۰۲:

۱-مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته.

۲-تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳-آماده نمودن اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

۴-خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ ۱/۳۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و سیصد هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ ۳۰۰۰۰ (سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

یادآوری‌های لازم برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور:

۱-اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰، داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا داشتن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی‌پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان الزامی است.

۲-دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

۳-نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل)، صورت خواهد گرفت؛ لذا لازم است متقاضیان دیپلمه‌های نظام آموزشی ۳-۳-۶، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان معدل کتبی دیپلم و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی دارند معدل کل دیپلم خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامی، از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آن‌ها لغو می‌شود.

تذکر: متقاضیان دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی دارند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، لازم است معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند ۱۶ تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام درج نمایند.

۴-اگر داوطلب در رشته‌های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی و یا رشته‌محل‌های با آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ پذیرفته شده است، در صورت تمایل می‌تواند در این مرحله از پذیرش شرکت کند. امّا در صورت قبولی در این مرحله، قبولی قبلی ایشان لغو و تنها می‌تواند در رشته قبولی جدید ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شود.

سامانه پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور)  آزمون سراسری بهمن ماه سال ۱۴۰۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن