مبالغ «کار دانشجویی» دانشجویان علوم پزشکی تا سه برابر افزایش یافت

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش سه برابری میزان مبالغ کار دانشجویی برای دانشجویان مقاطع مختلف دانشکده‌ ها و دانشگاه‌ های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر احد بنار با بیان این خبر افزود: موضوع افزایش مبالغ کاردانشجویی همواره یکی از دغدغه‌های دانشجویان علوم پزشکی بوده و امسال خوشبختانه افزایش سه برابری مبالغ کار دانشجویی برای دانشجویان علوم پزشکی مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بعد از تصویب در هیات امنای مشترک، محقق شد.

میزان مبالغ کار دانشجویی، دانشجویان علوم پزشکی

وی یکی از اهداف افزایش مبالغ کاردانشجویی را ایجاد انگیزه برای رشد فعالیت‌های دانشجویان در زمینه‌های مختلف در فضاهای دانشگاهی و خوابگاهی عنوان کرد.

بنار گفت: سال گذشته مبالغ کار دانشجویی برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی ساعتی ۵ هزار تومان و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ساعتی بیش از ۶ هزار تومان بود که امسال بعد از تصویب در هیات امنای مشترک توانستیم این رقم‌ها را افزایش دهیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: مبالغ کار دانشجویی درحال حاضر برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ساعتی ۱۵ هزار تومان و برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ساعتی ۱۸ هزار تومان رسیده که این مهم، یک اتفاق خوب در زمینه مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی است.

بنار گفت: البته این مصوبه، تابستان امسال در هیات امنای مشترک به تصویب رسید و از همان زمان به همه دانشگاه‌ها اعلام شده بود که می‌توانند پرداخت‌های خود را بر اساس مبالغ جدید اصلاح کنند، اما مصوبات هیات امنا و دستورالعمل‌های مشترک به دلیل اینکه یکجا تصویب و به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود، کمی به تاخیر کشیده شد اما دانشگاه‌ها از ابتدای سال تحصیلی می‌توانستند پرداختی‌های خود را بر اساس مبالغ جدید اعمال کنند.

وی اظهار کرد: امیدوارم این اتفاق و افزایش سه برابری کاردانشجویی، کمک ویژه‌ای به دانشجویان علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی کند. ما همچنین تلاش می‌کنیم اولویت کار و فعالیت‌های دانشجویی را برای دانشجویان متاهل نیز درنظر بگیریم و در راستای قانون حمایت از خانواده و قانونی جوانی جمعیت، حمایت‌های ویژه‌ای از دانشجویان متاهل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن