فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، پردیس خواهران دانشگاه امام صادق

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان ریاضی، تجربی، انسانی دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان ریاضی، تجربی، انسانی در رشته‌هایی حقوق، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، معارف اسلامی و علوم تربیتی دانشجو می‌پذیرد.

مراحل ثبت‌نام و شرایط دانشگاه امام صادق:

شرایط داوطلبان: تمام داوطلبان باید علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری

التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه

متولدین نیمه دوم سال ۱۳۸۲ و بعد از آن؛ تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.

برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی

گذراندن پایه‌های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا داشتن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

نحوه ثبت نام دانشگاه  امام صادق در مقطع کارشناسی پیوسته

نحوه ثبت‌نام: ثبت نام در دانشگاه امام صادق علیه السلام دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است:

۱- ثبت نام در آزمون سراسری و انتخاب گزینه علاقمندی به دانشگاه امام صادق علیه‌السلام مندرج در آن

۲- مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینترنتی دانشگاه امام صادق علیه السلام به نشانی http://gzn۱.isu.ac.ir و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در آن

۳-مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق علیه السلام:

داوطلبان لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه www.isu.ac.ir، قسمت پذیرش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ به شرح زیر، اقدام به ثبت‌نام نمایند.

ضمنا توصیه می‌شود، اولا ثبت‌نام به روزهای آخر موکول نشود و ثانیاً اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت‌نام آماده شود.

وارد کردن کد ملی داوطلب در قسمت مربوط

وارد کردن مشخصات فردی، معدل‌های تحصیلی، آدرس دقیق منزل داوطلب، نام و کد مرکز پیش‌دانشگاهی/پایه دوازدهم و دبیرستان/پایه یازدهم، مندرج در بالای کارنامه تحصیلی داوطلب و …

دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت‌نام و یادداشت آن

مرحله آزمون شفاهی:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام پذیرش دانشگاه امام صادق علیه السلام، پذیرش دانشگاه، با محوریت فهرست داوطلبان چند برابر ظرفیت اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور،‌ از داوطلبان آزمون شفاهی به عمل خواهد آورد. در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از سوابق تحصیلی اعم از ریزنمرات و معدل سالیانه، معدل کل و معدل کتبی نهایی،  همچنین نمره و رتبه کل آزمون سراسری.بالاتر بودن این عوامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب است که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

آشنایی با رشته‌های دانشگاه امام صادق در مقطع کارشناسی:

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ـ ویژه خواهران:

ردیف رشته تحصیلی مقطع تحصیلی نوع دیپلم
۱ فقه و حقوق اسلامی کارشناسی کلیه رشته‌های نظری
۲ فلسفه ‌و کلام اسلامی کارشناسی کلیه رشته‌های نظری
۳ معارف اسلامی و علوم تربیتی کارشناسی کلیه رشته‌های نظری
۴ حقوق کارشناسی کلیه رشته‌های نظری

انتخاب رشته و اعلام نتایج:

ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته قبولی در آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان این دو رشته، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

انتخاب رشته این دانشگاه پس از مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد. لذا نیازی به انتخاب رشته‌های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.

نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

اطلاعات و تذکرات مهم:

هزینه تحصیل از دانشجویانی که مطابق ضوابط دانشگاه، دانش‌آموخته ‌شوند، دریافت نمی‌شود و صرفاً دانشجو به­طور رسمی متعهد می‌شود که پس از پایان دوره آموزشی درصورت نیاز، به میزان نیمی از مدت تحصیل خود را با نظر دانشگاه در داخل یا خارج دانشگاه (در پاره‌ای از موسسات دولتی یا غیردولتی) خدمت کند و فقط در مواردی از قبیل انصراف،‌ اخراج یا انتقال، هزینه‌های طول تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت خواهد کرد.

به برادران و خواهران دانشجوی واجد شرایط، اقامتگاه (خوابگاه)‌ و سایر امکانات رفاهی مندرج در نشریه پیام صادق تعلق می‌گیرد. به منظور آشنایی بیشتر با دانشگاه، می­توانید نسخه الکترونیکی نشریه پیام صادق(فایل (pdf را از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه، www.isu.ac.ir، بخش پذیرش دانشجو، بارگذاری و مطالعه کنید.

با توجه به این که رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعدادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه کامل و فهم متون به دانشجویان ارائه می‌شود.

تشکیل گرایش‌های اعلام شده در رشته‌های تحصیلی، در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن