راهنمای کامل نحوه ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود کارشناسی دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور در اطلاعیه‌ای راهنمای نحوه ثبت‌ نام دانشجویان جدیدالورود برای مقطع کارشناسی را توضیح داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی مقطع کارشناسی دانشگاه به صورت غیرحضوری تا تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳۰ در سایت گلستان به آدرس https://reg.pnu.ac.ir/ انجام می‌شود.

مراحل ثبت نام غیر حضوری مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

– پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سایت مذکور در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

از طریق مسیر زیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام نمائید.

آموزش==> دانشجو ==>پذیرش غیرحضوری==>پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود

شناسه کاربری: شماره داوطلبی c۰۲۱
گذرواژه: شماره ملی (در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد)
لازم به ذکر است در صورتیکه کد ملی شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بایستی شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سیستم وارد نمایید.
مثال:
شناسه کاربری: ۲۰۲۰۲، ۰۲۱ c
گذرواژه: ۰۰۶۱۱۱۱۱۱۱

– توصیه می‌شود که تصویر مدارک با فرم jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت آماده تا در هنگام ثبت نام در سامانه (گلستان) به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir بارگذاری شود.

– لازم جهت ثبت نام شامل تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن، اصل مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی (دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارند)، مدرک مشخص کننده نظام وظیفه (ویژه آقایان) می‌باشد.

– دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.

– پس از بررسی مدارک بارگذاری شده توسط مرکز قبولی، ثبت پذیرش نهایی توسط مرکز به انجام می‌رسد و سپس شناسه کاربری: شماره دانشجویی، گذرواژه: شماره شناسنامه جهت ثبت نام و انتخاب واحد به سیستم گلستان مراجعه می‌کنید.

– با توجه به اینکه مراحل ثبت نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیرحضوری می‌باشد لازم است دانشجویان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ جهت تحویل مدارک به دانشگاه خود مراجع کنند.

– کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه می‌باشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود؛ لذا قبل از انجام ثبت نام از روش زیر نسبت به پرداخت شهریه در سامانه گلستان اقدام نمایید:

منوی اصلی —>آموزش —>شهریه— >پرداخت‌های الکترونیکی دانشجو

پس از پرداخت شهریه از مسیر زیر نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام نمایید:

ثبت نام==>عملیات ثبت نام ==> ثبت نام اصلی

– پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت‌نام برای تقاضای تاییدیه تحصیلی الکترونیکی از آخرین مدرک تحصیلی خود (دیپلم/ پیش دانشگاهی) وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی کد پیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند.

– براساس بند ۲ نامه رئیس محترم مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش فارغ التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵ و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود ندارند، اما فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن، با کد پیگیری صادر شده از سامانه به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام شده، باید به ادارات آموزش و پرورش محل صدور مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تائید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نماید.

– مدرک کاردانی دانش‌آموختگان دوره‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته (فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی)، بجای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل واقع شود. همچنین تاییدیه تحصیلی این گروه از پذیرفته‌شدگان همانند دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از سامانه تاییدیه تحصیلی وزارت عتف به آدرس http://estelam.msrt.ir توسط پذیرفته شده تقاضا و کد پیگیری آن در سامانه گلستان درج شود.

– پذیرفته‌شدگان لازم است برای درخواست معافیت تحصیلی به سایت sakha.epolice.ir یا به دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست معافیت تحصیلی نمایند.

– زمان تاریخ درخواست مهمان دانشجویان جدیدالورود از تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ لغایت ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ می‌باشد.

– زمان انتخاب واحد برای دانشجویان جدیدالورود از تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ لغایت ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن