راهنمای پذیرش دانشگاه آزاد برای قبول شدگان کنکور سراسری ۱۴۰۲

راهنمای زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، به نقل از سایت دانشگاه آزاد، این دانشگاه موارد زیر را به پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اعلام میدارد:

زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد:

۱- با عنایت به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد کلیه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۱۸ مهر ماه سال ۱۴۰۲ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

۲-عدم مراجعه پذیرفته شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۳- پرونده کلیه پذیرفته شدگان سال ۱۴۰۲ جهت احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی اساس و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت‌های عمومی سازمان مرکزی به اطلاع واحدهای دانشگاهی خواهد رسید.

۴- دانشجویان غیر مشمول وظیفه عمومی (خواهران و برادران دارای کارت معافیت یا کارت پایان خدمت) که به منظور انتقال، تغییر رشته و یا تغییر مقطع در آزمون مجدد شرکت نموده و پذیرفته شده اند، لازم است ضمن مراجعه به واحد اولیه و ارائه کارنامه اینترنتی قبولی درخواست تسویه حساب نموده و پس از پرداخت هزینه های مربوط مدارک تحصیلی خود را دریافت و جهت ثبت نام به واحد مقصد مراجعه نمایند (دانشجویان مشمول مجاز به شرکت در آزمون مجدد نمی باشند).

۵- دانشجویان رشته های علوم پزشکی با تکمیل فرم مربوطه، متعهد می شوند پس از گذراندن دروس علوم پایه، به هر واحدی که دانشگاه با توجه به امکانات خود از نظر آموزشی و بیمارستانی برای ادامه تحصیل آنان تعیین و اعلام می نماید، منتقل شده و ادامه تحصیل دهند و حق هیچ گونه اعتراضی در این مورد نداشته باشند.

۶- با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت می‌باشد.

۷- شروع کلاس‌های درس هر واحد یا مرکز دانشگاهی با توجه به امکانات آموزشی در مهر یا بهمن ماه سال جاری و زمان تشکیل کلاس در صبح یا عصر یا هر دو وقت خواهد بود.

تبصره: کلیه پذیرفته شدگان لازم است مطابق زمانبندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک ذیل به منظور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

۱-اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه، اصل گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی و یا اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام جدید متوسطه، یه همراه تصویر آنها.

تذکر: چنانچه پذیرفته شده اصل مدرک تحصیلی خود را در اختیار نداشته باشد ولی تصویر آن یا گواهی معتبر پایان دوره را ارائه کند، باید متعهد گردد اصل مدرک را قبل از پایان نیمسال اول به دانشگاه تحویل دهد.

۲- تصویر کلیه صفحات شناسنامه.

۳- تصویر کارت ملی (پشت و رو).

۴- شش قطعه عکس ۳.۴ تمام رخ که اخیرا تهیه و مشخصات پذیرفته شده در پشت آن‌ها نوشته شده باشد. (برای مشمولین ۱۲ قطعه).

۵- اصل نامه تاییدیه معافیت تحصیلی دریافتی از پلیس + ۱۰ و یا تصویر مدرک مشخص کننده وضعیت وظیفه عمومی پذیرفته شدگان مرد.

۶- تکمیل کلیه فرم های ثبت نام و فرمهای مربوط به تعهدات و سایر فرمهایی که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

۷- مشمولان دیپلمه ای که با استفاده از تعهدات خدمتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی از خدمت دوره ضرورت معاف میباشند و معافیت آنان پس از انجام تعهد مقرر صادر میگردد باید موافقت نامه رسمی از وزارتخانه یا سازمان متبوع (چنانچه لطمه ای به انجام تعهدات وارد نشود) را ارائه دهند.  افرادی که به عنوان سرباز معلم مشغول خدمت وظیفه عمومی هستند برای ثبت نام لازم است با مجوز وظیفه عمومی از خدمت ترخیص گردند.

۸- شاغلین نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران بایستی گواهی موافقت و معرفی سازمان مربوطه را ارائه نمایند.

۹-پذیرفته شدگانی که در فرم ثبت نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته اند، باید هنگام ثبت نام فرم مربوط به تعهد نامه از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت نام و یا حین تحصیل، عدم احراز شرایط این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات برسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت.

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی:

۱- شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغییر تشکیل شده که به منظور تامین بخشی از هزینه‌های این دوره در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مبلغ ۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای مقطع کاشناسی پیوسته بابت هزینه خدمات آموزشی در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

۲- حق بیمه حوادث مبلغ ۱۲۰.۰۰۰ ریال می‌باشد که هر پذیرفته شده باید در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن