میزان تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون آزمون

میزان تاثیر سوابق تحصیلی (ضریب تاثیر معدل) داوطلبان در پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مصوبات بیست و ششمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ با سوابق برای سال ۱۴۰۲ گزینش کدرشته محل های پذیرش صرفا تحصیلی و کدرشته محل های با آزمون به صورت یک جا انجام و در صورت احراز شرایط و ضوابط و نمره علمی لازم، یک کدرشته محل قبولی برای داوطلب اعلام می‌شود.

همه متقاضیان، چه داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حاضر بوده و چه غایب آزمون و یا افرادی که اصلا در آزمون فوق ثبت نام نکرده اند، این امکان را داشتند این کدرشته محل ها را انتخاب نمایند و شرایط مربوط به رشته ها (مانند علوم ورزشی و …) یا دانشگاه هایی که لازم است داوطلب بعضی ویژگی های خاص برای تحصیل در آن را داشته باشد در دفترچه درج می شود و باید رعایت شود.

نحوه تاثیر سابقه تحصیلی در صورت انتخاب کد رشته های بدون آزمون

با توجه به این که دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای و ….) متفاوت است، چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه تحصیلی کدرشته ای که متقاضی آن است، متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت بوده و میزان تأثیر آن، بر اساس نوع دیپلم داوطلب و گروه مورد تقاضا است. داوطلبان در زمان انتخاب رشته مجاز بودند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، نسبت با سوابق تحصیلی مورد علاقه خود از تمامی گروه های به انتخاب کدرشته محل های صرفا تحصیلی اعم از علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین گروه های هنر و زبانهای خارجی اقدام کنند.

بر این اساس نحوه گزینش رشته های پذیرش صرفا تحصیلی با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی صورت خواهد گرفت.

ضریب تاثیر معدل داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های حسابداری، اقتصاد، روانشناسی، علوم ورزشی، مدیریت اموربانکی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت امورگمرکی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت و بازرگانی دریایی، جهانگردی و هتلداری، علم اطلاعات ودانش شناسی، گردشگری، کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی و کاردانی امور مالی و مالیاتی گروه علوم انسانی ۱۰۰ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن