اطلاعیه ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و حرفه‌ای علمی کاربردی ۱۴۰۲

اطلاعیه ثبت‌نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سایت سنجش، پیرو اطلاعیه تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۱به اطلاع متقاضیان پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال ۱۴۰۲ می‌رساند که ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ آغاز و در روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ پایان می‌پذیرد؛ براین اساس متقاضیان باید در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت‌نام» به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. دفترچه راهنما، هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

روش گزینش دانشجو کاردانی علمی کاربردی ۱۴۰۲

گزینش دانشجو در کدرشته‌محل‌های تحصیلی براساس معدل کل دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد و ایثارگران، شاغل، بومی و با توجه به صلاحیت‌های عمومی متقاضیان با عنایت به ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد. برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام توسط دانشجو به مرکز آموزشی ضروری خواهد بود.

اقدامات لازم برای ثبت‌نام کاردانی فنی و حرفه ای علمی کاربردی ۱۴۰۲

۱- دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان.

۲- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

۳-تمامی متقاضیان پذیرش در این دوره ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی در هنگام ثبت نام هستند. برای دریافت کد سابقه تحصیلی لازم است از روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ تا پایان مهلت ثبت‌نام، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: my.medu.ir، نسبت به دریافت کد ۱۹ رقمی اقدام نمایند. تاکید می‌شود درج این کد از الزامات ثبت‌نام است.

۴- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ ۱/۴۰۰/۰۰۰ (یک میلیون چهارصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام.

۵- پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ ۳۰/۰۰۰ (سی هزار) ریال.

۶- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۷- مسئولیت صحت مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده متقاضی خواهد بود.

۸- مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست، بنابراین در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه دقت لازم را بعمل آورید.

۹- در هر مرحله از پذیرش (ثبت‌نام، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و…) مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

۱۰- متقاضی لازم است پس از پایان ثبت‌نام الکترونیکی از تمامی صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگهدارد.

یادآوری: دانش‌آموزان سال آخر متوسطه که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱موفق به اخذ مدرک دیپلم خواهند شد مجاز به ثبت‌نام و انتخاب کدرشته محل هستند.

دستورالعمل ثبت نام دوره کاردانی فنی و حرفه‌ای علمی کاربردی ۱۴۰۲

به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل و سپس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند. متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته‌شدن، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل وی جلوگیری خواهد شد.

نکات و توصیه‌های مهم

۱) اگر از طریق کافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌نمایید، تمامی مراحل ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط در کافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۲) پس از تکمیل تقاضانامه، نسبت به دریافت یک نسخه پرینت و نگهداری شماره پرونده ۶ رقمی، کدپیگیری ۱۶ رقمی و تقاضانامه اقدام نمایید.

۳) در انتخاب کدرشته‌محل‌های انتخابی خود با دقت عمل نمایند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح یا جابجایی کدرشته‌محل‌ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴) هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش‌)، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور

متقاضیان درصورت لزوم می‌توانند سؤال یا سؤالات خود را با بخش پاسخ‌گویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https://request.sanjesh.org و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن