سامانه همیار دانشجو رونمایی شد

رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم رونمایی سامانه همیار دانشجو گفت: حدود ۳۳ هزار همیار دانشجو در دانشگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم رونمایی از سامانه همیار دانشجو در نشست معاونان دانشجویی سراسر کشور گفت: طرح همیار دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به‌منظور ترویج فرهنگ همیاری در میان دانشجویان و بهره‌گیری پاره وقت از توانمندی‌های آن‌ها در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی، اداری، فناوری و ایجاد بستری مناسب برای مشارکت بیشتر آن‌ها در فعالیت‌های تخصصی و فنی در زمینه تحصیل خودشان است که در این راستا به تجربه اندوزی و مهارت افزایی نیز می‌پردازند.

اهداف طرح همیار دانشجو

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: آیین نامه همیار دانشجو با مشارکت معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور شکل گرفت و نهایتا سال گذشته در نشست معاونان دنشجویی در اردبیل تصویب شد و پس از یک ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

 داداش پور با بیان این که طرح همیار دانشجو همچنین در راستای فراهم سازی فرصتی برای کسب درآمد توسط دانشجویان در حین تحصیل تدوین شده است، گفت: طرح همیار دانشجو سبب حمایت از دانشجویان مستعد، نمونه و ممتاز و همچنین کمک به اقتصاد خانوار دانشجویان متاهل در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شود.

داداش پور ادامه داد: پس ابلاغ آیین نامه همیار دانشجو ما به سوی طراحی سامانه‌ای رفتیم که به ما کمک کند تا به یکپارچه سازی داده‌های موجود دست یابیم و در نتیجه بتوانیم سیاستگذاری درستی را داشته باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان این که حدود ۳۳ هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور تحت عنوان همیار دانشجو هستند افزود: با توجه به افزایش هزینه‌ها و برای حمایت از دانشجویان در شیوه نامه جدید همیار دانشجو در سال جاری، مبلغ دست مزد دانشجویان افزایش یافته است به طوری که بر اساس شیوه نامه جدید طرح همیاردانشجو، هر کدام از دانشجویان می‌توانند به عنوان همیار دانشجو تا ۱۰۰ ساعت در قسمت‌های مختلف دانشگاه اشتغال به کار داشته باشند و بر اساس فعالیتی که انجام می‌دهند ساعتی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان برای آن‌ها لحاظ می‌شود، این مبلغ برای دانشجویان متاهل یک و نیم برابر ضریب فوق محاسبه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن