میزان افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه ها و وام های دانشجویی اعلام شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم میزان افزایش وام‌ های دانشجویی و نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ های دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گفتگو با مسعود گنجی درباره افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ های دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ گفت: میزان مصوب هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از سوی صندوق رفاه دانشجویی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

حداکثر نرخ اجاره بها خوابگاه های دانشجویی ۲۰۰ هزار تومان

وی حداکثر نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی را ۲۰۰ هزار تومان و حداقل نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: نرخ اجاره بهای انواع سطوح خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به رتبه‌بندی و ظرفیت پذیرش اتاق‌ها، تعیین شده است.

افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره افزایش وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: وام‌های تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن و شهریه نسبت به سال گذشته افزایش خوبی پیدا کرده است. ولی در حال حاضر افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی نهایی شده است وام ۳۵ میلیون تومانی ودیعه مسکن متاهلی در تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافته و در واقع دو برابر شده است.

وی افزود: این وام در شهرهای بالای پانصدهزار نفر جمعیت به جز تهران ۵۰ میلیون تومان و برای شهرهای زیر پانصد هزار نفر جمعیت، ۳۰ میلیون تومان است.

تایید نهایی سایر وام های دانشجویی طی یک هفته

گنجی افزود: ظرف یک هفته آینده میزان افزایش وام‌های تحصیلی، ضروری و شهریه نیز نهایی خواهد شد.

وام شهریه بیشترین وام درخواستی دانشجویان

وی ادامه داد: ترم گذشته ۴ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان وام دانشجویی پرداخت شده است و تمام دانشجویان واجد شرایط متقاضی از تسهیلات وام دانشجویی بهره‌مند شده اند. این وام به حساب ۱۰۴ هزار نفر از دانشجویان پرداخت شده و وام تعداد ۶ هزار نفر از دانشجویانی که جامانده و یا اینکه مدارک آن‌ها ناقص بوده بعد از رفع نواقص به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

گنجی افزود: وام شهریه بیشترین وام درخواستی دانشجویان در ترم گذشته بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن