یک میلیون و ۶۰ هزار کنکوری مجاز به انتخاب رشته شدند

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تعداد افراد مجاز انتخاب رشته کنکور گفت: یک میلیون و ۶۰ هزار نفر کنکوری مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گفتگو با دکتر علیرضا کریمیان وی افزود: یک میلیون و ۶۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در ۵ گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دوره های مختلف روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس های بین المللی و دانشگاه فرهنگیان شده اند.

فعال شدن سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی از ۳۱ مردادماه

وی افزود: سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی از عصر امروز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ به تدریج برای گروه های آزمایشی مختلف در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش فعال می‌شود و داوطلبان می‌تواند با کمک این سامانه با آگاهی کامل نسبت به انتخاب رشته اقدام کند.

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از امروز ۳۱ مرداد پس از فعال شدن سامانه انتخاب رشته مجازی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان بر اساس کارنامه علمی، علاقه و توانایی داوطلبان بسیار حائز اهمیت است، گفت: در ویژه‌نامه پیک سنجش نمونه‌ای از کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شده و تمامی جزئیات کارنامه علمی تشریح شده است.

کریمیان گفت: مهم‌ترین ضوابط و مقررات انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲، روش نمره کل سازی برای پذیرش در رشته محل‌های با آزمون، وضعیت پذیرش با آزمون در گروه‌های آزمایشی، شیوه‌های پذیرش دانشجو، سهمیه‌بندی و بومی گزینی در آزمون سراسری، نکاتی درباره مهمترین اشتباهات داوطلبان در انتخاب رشته سال گذشته در ویژه‌نامه انتخاب رشته منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن