تشکیل کمیته مشترک بین شورا و مجلس برای بررسی تغییرات کنکور

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از تشکیل کمیته مشترک میان مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص بررسی مصوبه تغییرات کنکور خبر داد و گفت: احتمال لغو این مصوبه را رد نمی کنم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درمورد اختلاف نظر میان تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه مصوبه تغییرات کنکور، گفت: در حوزه سنجش دو مرجع قانونگذاری یعنی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوانین مجلس شورای اسلامی وجود دارد. سازمان سنجش بر اساس تصمیمات این دو مرجع عمل می‌کند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: طی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، مقرر شد کمیته مشترکی میان مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای مرور اعمال قوانین در کنکور ۱۴۰۳ صورت بگیرد.

احتمال لغو مصوبه را رد نمی‌کنم

پورعباس در پاسخ به این سئوال که احتمال لغو اعمال تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در کنکور ۱۴۰۳ وجود دارد نیز اظهار کرد: من هیچ احتمالی را در این زمینه رد نمی‌کنم.

یکی از مهم‌ترین بندهای مصوبه کنکوری شورای انقلاب فرهنگی تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان بر نتیجه نهایی است که بر این اساس سهم نمره کل سابقه تحصیلی برای پذیرش در سال تحصیلی ۱۴۰۲ میزان ۴۰ درصد، در سال ۱۴۰۳ این میزان به ۵۰ و در نهایت در سال ۱۴۰۴ به ۶۰ درصد تاثیر قطعی می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن