هزار دانشجو از مهرماه امسال بورسیه خودرو سازی سایپا می شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین امضای تفاهم‌ نامه همکاری ۶ دانشگاه صنعتی کشور با شرکت خودرو سازی سایپا گفت: با امضای این تفاهم‌ نامه، هزار دانشجو از مهرماه امسال بورسیه خودرو سازی سایپا می‌ شوند.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام  روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل عصر روز دوشنبه در جلسه مشترک رؤسای ۶ دانشگاه صنعتی و مدیرعامل سایپا با موضوع بورسیه هزار دانشجو در رشته‌های مورد نیاز سایپا گفت: این تفاهم‌نامه یک الگو در این مسیر است و می تواند راه برای تعریف بورسیه با سایر شرکت‌های بزرگ صنعتی و تولیدی باز کند.

وی تاکید کرد: امضای این تفاهم‌نامه در راستای توجه به اشتغال دانش‌آموختگان است که از تاکیدات مقام معظم رهبری است و علاوه بر اینکه آینده  شغلی دانشجویان  را تضمین می کند برای شرکت سایپا هم یک افتخار است که در راستای مسئولیت اجتماعی با دانشگاه همکاری می کند.

قائم مقام وزیر علوم:

همکاری با دانشگاه پیشرفت صنعت را مضاعف می‌کند

 محمد سلیمانی نیز در این جلسه اظهار داشت: ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری زیادی در دانشگاه وجود دارد که اگر صنایع از این ظرفیت استفاده کنند، پیشرفت کشور چند برابر می شود.

قائم مقام وزیر علوم در تشریح این تفاهم‌نامه گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، از مهرماه امسال ۱۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی در رشته‌هایی که در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری اعلام می شود بورسیه سایپا می شوند. بر این اساس در دوره تحصیل حقوق دریافت می کنند و بعد از تحصیل هم در شرکت سایپا استخدام می شوند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه به سایپا کمک می کند تا افراد نخبه و توانمند را با انجام مصاحبه از میان داوطلبان واجد شرایط کنکور سراسری انتخاب کند و سرمایه انسانی شرکت خود را بهبود ببخشد.

مدیرعامل سایپا:

همکاری ما با دانشگاه فراتر از بورسیه است

تیموری مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا نیز در این نشست گفت: همکاری ما با دانشگاه فراتر از بورسیه است و با دانشگاه‌ها قرارداد همکاری اجرایی می بندیم تا در زمینه‌های تولید خودرو و راه اندازی کارخانه های جدید با ما همکاری کنند.

وی افزود: اخیرا با دانشگاه صنعتی شاهرود تفاهم نامه‌ای منعقد کردیم که بر اساس آن،دانشگاه در تمام مراحل احداث کارخانه زامیاد دیزل در شاهرود با ما همکاری می کند.

مدیرعامل سایپا با اشاره به اینکه اولین قرارداد همکاری ما با دانشگاه صنعتی شریف بوده است و امروزه تعدادی از دانش آموختگان این دانشگاه در سطح مدیریتی با شرکت سایپا همکاری دارند گفت: در سایپا به روی همه دانشگاه‌های صنعتی باز است و آماده همکاری با آنها هستیم.

معاون آموزشی وزیر علوم:

ضوابط آموزشی همکاری با صنایع تدوین شده است

معاون آموزشی وزیر علوم در این نشست گفت: ضوابط آموزشی همکاری با صنایع در شورای عالی گسترش و شورای عالی برنامه‌ریزی تدوین شده است.

قاسم عمو عابدینی اظهار داشت: در سال گذشته اولین بورسیه دانشگاه و صنعت در دانشگاه یزد اجرا شد و با استفاده از این تجربه، ضوابط این نوع آموزش به تصویب مراجع ذی صلاح وزارت علوم رسید.

وی افزود: در روش ارتباط با صنعت در دوره کارشناسی ۱۰۰ واحد به دروس عمومی و تخصصی و ۴۰ واحد به دروس ارتباط با صنعت اختصاص دارد که از این ۴۰ واحد، ۲۵ واحد به دروس مورد نیاز صنعت پیشنهاد دهنده بورسیه و ۱۵ واحد به کار آورزی، کارآموزی و پروژه دانشجویان مرتبط است.

عموعابدینی گفت: در واقع در این روش، ۸ واحد درسی به واحدهای دوره کارشناسی اضافه شده است.

اسامی دانشگاهها و رشته های تحصیلی

دانشگاههای صنعتی شریف، امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی و تهران در قالب این تفاهم‌نامه با سایپا همکاری دارند.و دانشگاه صنعتی شاهرود نیز قبلا با شرکت زامیاد قرارداد همکاری منعقد کرده است.

رشته‌های مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی متالوژی، مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار، مهندسی شیمی- پلیمر رشته‌های مورد نیاز شرکت سایپا در این تفاهم نامه هستند.

ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو به عنوان بورسیه سایپا در دفترچه انتخاب رشته های آزمون سراسری که به‌زودی منتشر می شود اعلام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن