اقدامات وزارت علوم برای اجرای طرح استاد محوری در مقطع کارشناسی

وزیر علوم طرح استاد محوری در دوره کارشناسی و مزایای این طرح برای پیشبرد اهداف آموزش عالی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طرح «استاد محوری» از طرح‌های حوزه آموزش عالی است که با روی کار آمدن محمدعلی زلفی‌گل به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد، این طرح در ابتدا برای مقطع دکتری مطرح بود به طوریکه به مجموع شیوه‌های پذیرش دانشجو در مقطع دکتری (Ph. D) اضافه شد تا هدایت اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان در راستای تحقیقات نیاز محور و مسأله محور کشور باشد.

پس از آن طرح استاد محوری در مقطع کارشناسی ارشد هم مطرح شد، به طوریکه در این طرح اساتید طرح‌های تحقیقاتی خود را در سامانه نان (نظام ایده‌ها و نیازها که از سوی محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم راه‌اندازی شد) اعلام می‌کنند و سپس داوطلب بر حسب علاقه خود می‌تواند اقدام به شرکت در این طرح کند.

طرح استاد محوری در دوره کارشناسی

به تازگی وزیر علوم درباره طرح استاد محوری در دوره کارشناسی نیز صحبت کرد.

از وی درباره این طرح سؤال کردیم، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با تشریح طرح استاد محوری که در راستای تحولات حوزه آموزش صورت می‌گیرد، گفت: با ابلاغ آیین نامه استاد محوری در مقطع کارشناسی، دانشجویان این مقطع نیز در طرح استاد محوری قرار می‌گیرند، به این صورت که هر دانشجوی مقطع کارشناسی از بدو ورود به دانشگاه یک استاد راهنما در کنار خود دارد که این استاد، دانشجو را تا زمان فارغ‌التحصیلی همراهی می‌کند.

به گفته وی، استاد راهنما می‌تواند به دانشجو درباره مسائل درسی، شخصی، اجتماعی، کاری و غیره مشاوره دهد.

وی درباره مزایای این طرح اظهار داشت: با اجرای این طرح، اساتید دانشگاه در کنار دانشجویان هستند و تربیت و تعلم دانشجویان به بهترین شکل صورت می‌گیرد.

زلفی‌گل از حمایت وزارت علوم از اساتید دانشگاه در قالب طرح استاد محوری هم خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن