شرایط تغییر رشته دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران ابلاغ شد

شیوه نامه تغییر رشته دانشجویان دانشگاه تهران مربوط به سال ۱۴۰۲ از طریق آئین نامه ساعی و کوشا برای ورودی مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دانشگاه تهران براساس بند ۷ شیوه نامه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۱۱ تیر ۹۸ نسبت به تغییر رشته در مقطع کارشناسی از طریق آئین نامه دانشجویان ساعی و کوشا اقدام می‌کند. بر این اساس تقاضای تغییر رشته از طریق آئین نامه صرفا برای دانشجویان ورودی‌های ۱۴۰۱ مقطع کارشناسی به شرط گذراندن ۳۶ واحد تحصیلی در مجموع دو نیم سال تحصیلی (نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱) با رعایت ۷۰ درصد واحدهای تخصصی و سایر موارد شیوه نامه مذکور امکانپذیر خواهد بود.

زمان ثبت درخواست تغییر رشته دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران برای سال ۱۴۰۲

زمان ثبت درخواست دانشجویان متقاضی فوق تا ۱۶ مرداد ماه جاری به صورت الکترونیکی (‬ از طریق سامانه جامع آموزشی – پیشخوان خدمت – ثبت درخواست تغییر رشته ساعی و کوشا) و زمان بررسی و اعلام نظر دانشکده‌های مبدا و مقصد‬ حداکثر ۳۰ مرداد خواهد بود.

گروه‌های آموزشی دانشگاه تهران موظف اند تا سقف ۵ درصد ظرفیت ورودی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ (در هر کد رشته محل) نسبت به پذیرش داوطلبان اقدام نمایند.

دانشگاه تهران اعلام کرد؛ از ارسال درخواست خارج از آئین نامه و پذیرش آن خودداری می‌شود. بر این اساس مکاتبات و ثبت درخواست و اعلام نظر گروه‌های آموزشی مبدا و مقصد به صورت الکترونیکی و بدون دخالت و حضور دانشجویان صورت می‌پذیرد و گردش آن برای داوطلبان در سامانه قابل رؤیت خواهد بود.

تغییر رشته دانشجویان کارشناسی از یک گروه آزمایشی به گروه دیگر امکان پذیر نمی باشد

در این آئین نامه تغییر گروه آزمایشی امکان‌پذیر نمی‌باشد و دانشجویان متقاضی صرفا می‌توانند با توجه به آئین نامه مربوط در گروه آزمایشی آزمون سراسری پذیرش شده تقاضای تغییر رشته از یک رشته به رشته دیگر با رعایت شرایط مربوط را ارائه دهند.

همچنین دروس معافی جزو دروس پذیرفته شده در شیوه نامه تغییر رشته دانشجویان دانشگاه تهران از طریق آئین نامه ساعی و کوشا برای ورودی مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ نمی‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن