فراهم شدن امکان ثبت مجدد تقاضای مهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

دسترسی مجدد جهت ثبت مهمانی دانشجویان، تغییر در تقویم مهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، با توجه به تعطیلات تابستانی ابلاغی دانشگاه فرهنگیان و تقاضای مکرر استان‌ ها و دانشجو معلمان مبنی بر عدم ثبت به‌ موقع درخواست و یا عدم ثبت نهایی، درخواست مهمانی و تقویم زمانی درخواست‌ های مهمانی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ مجدد فراهم شد. بر این اساس متقاضیان از ۳۱ تیر تا چهارم مرداد ماه می‌ توانند نسبت به ثبت یا ویرایش تقاضای خود اقدام کنند.

ثبت درخواست مهمانی و انتقال دانشگاه فرهنگیان فقط از طریق سیستم گلستان و جدول زمانی اعلامی

بر این اساس بررسی تقاضای مهمانی و انتقال دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان صرفا از طریق ثبت در سامانه گلستان خواهد بود، بدیهی است به درخواست‌ های اعلام‌ شده خارج از سامانه و زمان اعلام‌ شده از سوی دانشگاه فرهنگیان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دانشجو معلمان متقاضی مهمانی و انتقال طبق جدول زمانی اعلام شده و با اطلاع کامل از شرایط پردیس یا واحد تابعه مقصد (رشته، سال ورود، خوابگاه، وضعیت تردد و …) و بر اساس مفاد و ضوابط مندرج در شیوه نامه مهمانی می‌توانند نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری مدارک خود در سامانه جامع گلستان اقدام کنند.

طبق تاکید دانشگاه فرهنگیان اسامی متقاضیان مهمانی و انتقال در صورت موافقت با مهمانی به رابط استانی آموزش در مبدأ جهت باز کردن سرترم ارسال می‌شود.

با توجه به اینکه بررسی تقاضای مهمانی و انتقال دانشجو معلمان صرفا از طریق ثبت در سامانه گلستان خواهد بود، به درخواست‌ های اعلام‌ شده خارج از سامانه و زمان اعلام‌ شده، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بنا بر اعلام دانشگاه فرهنگیان با توجه به اینکه مهمانی به منظور ساماندهی و تسهیل در امور آموزشی و تحصیلی دانشجو معلمان مشمول شیوه‌ نامه است، در بررسی درخواست‌ ها رعایت ضوابط آموزشی (وجود رشته-سال ورودی و امکان ارائه دروس در مقصد) الزامی است و در صورت فقدان واحد‌های درسی و یا نبود رشته-سال ورود، امکان موافقت با درخواست مهمانی وجود ندارد.

تصمیم‌گیری در خصوص موافقت یا عدم موافقت با مهمانی فردی دانشجو معلمان با رعایت موارد مندرج در شیوه‌ نامه در کارگروه مهمانی و انتقال پردیس مبدا/مقصد صورت می‌پذیرد و صرف تقاضای دانشجو معلم، حقی برای وی ایجاد نمی‌کند.

اولویت های پذیرش و قبولی درخواست مهمانی دانشگاه فرهنگیان

دانشجو معلمان مادر باردار یا دارای فرزند زیر دو سال براساس بند «پ ماده ۲۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و دانشجو معلمان متاهل که ازدواج آن‌ها در زمان دانشجویی انجام گرفته باشد، در اولویت قرار دارند.

در خصوص درخواست‌ های مهمانی گروهی پس از بررسی و اعلام نظر کارگروه مهمانی و انتقال پردیس مبدأ و مقصد در کمیته نظارت بر مهمانی و انتقال سازمان مرکزی تصمیم‌ گیری خواهد شد.

تغییر در محل تحصیل دانشجو هیچ‌ گونه تأثیری در محل خدمت وی ندارد؛ لذا جابه‌جایی محل خدمت کاملاً تابع قوانین و مقررات وزارت آموزش‌ و پرورش خواهد بود و از اختیارات دانشگاه خارج است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن