درخواست برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی برای اضافه شدن دوره دانشجویی به سوابق بیمه

با توجه به طول مدت سالهای تحصیل دانشجویان، تعدادی از آنها خواستار اضافه شدن این مدت به سوابق بیمه ای هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی از کاربران با ثبت پویشی خواستار «اضافه شدن دوره دانشجویی به سوابق بیمه» شدند.

پویش اضافه شدن دوره دانشجویی به سوابق بیمه

این کاربران در پویش خود آورده‌اند: «باتوجه به سنوات دانشجویی می‌طلبد که این سال‌ها نیز جز سوابق بیمه‌ای محسوب شود تا مردم ترغیب به درس خواندن شوند از آنجا که مدت زمان خدمت سربازی نیز با خریدن مدت زمان جز سوابق بیمه‌ای می‌شود؛ لذا خواهشمند است چون ما نمی‌توانیم و نمی‌دانیم از کجا بتوانیم این مهم را تحقق ببخشیم.»

محمد علی نمائی سردبیر این پویش گفت: بیمه برای دانشجوها قبلاً لحاظ می‌شده و این بیمه برای کارمندان دولت، دانشسراها و بورسیه‌های سازمان‌های دولتی وجود  داشت و تمام دوران تحصیل آنها جزو سابقه کاری برایشان لحاظ می‌شد.

وی افزود: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی سوابق بیمه‌ای را برای دانشجویانی درنظر می‌گیرد که خودشان حق بیمه را با تخفیفی که درنظر گرفته شده، پرداخت می‌کنند. لحاظ سابقه بیمه برای دانشجویان موضوعی نیست که پایه آن مشکل داشته باشد.

بیمه تحصیلی می‌تواند اختیاری باشد

سردبیر سوژه فارس من با بیان اینکه بیمه تحصیلی می‌تواند اختیاری باشد و هر فارغ‌التحصیلی که خواستار آن بود از آن استفاده کند، گفت: این مورد درباره دانشجویان فعلی لحاظ می‌شود و ما خواستار لحاظ آن برای فارغ‌التحصیلان هستیم. مشابه آن برای خدمت سربازی است، آنها می‌توانند حقوق بیمه را پرداخت کنند و سابقه برایشان لحاظ شود، سال‌های تحصیل هم می‌تواند این امکان را داشته باشد.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیگیری کردیم؛ وزیر علوم تأکید کرد: این موضوع به وزارت علوم مربوط نمی‌شود و باید از مراجع ذیصلاح پیگیری صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن