اعلام مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویان وزارت بهداشت در تهران و شهرستان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد؛

 وام ودیعه مسکن در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران ۷۰ میلیون تومان، در مراکز استان ۶۰ میلیون تومان و در سایر دانشگاه ها ۵۰ میلیون تومان است .

به گزارش خبرگزاری  آنا، علی اکبر محمدی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح عملکرد این صندوق گفت: صندوق رفاه بر اساس اساسنامه باید به دانشجویان مستعد و بی بضاعت کشور ۱۷ مورد تسهیلات و خدمات ارائه کند.

حیطه فعالیت صندوق رفاه علوم پزشکی:

وی افزود: حوزه رفاهی دانشجویان علوم پزشکی در حیطه مأموریت‌های خود چهار مورد از جمله «اعطای تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی»، «ایجاد زمینه لازم برای خودکفایی و استقلال مالی صندوق رفاه»، «کمک به نگهداری و بهسازی خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی» و «کسب درآمد اختصاصی از محل بازپرداخت وام ها» را اجرا می‌کند.

افزایش سرانه انواع وام ها برای دانشجویان علوم پزشکی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش سرانه انواع تسهیلات اعطایی به دانشجویان علوم پزشکی گفت: سرانه انواع تسهیلات در مجموع افزایش داشته اند که به صورت خاص وام تحصیلی مجردی به نسبت سال تحصیلی گذشته ۵۸ درصد، وام تحصیلی متاهلی ۴۳ درصد، وام سه برابری مجردی ۵۷ درصد و وام سه برابری متاهلی ۴۲ درصد و تسهیلات اولاد ۱۰۰ درصد، وام ضروری دانشجویان کاردانی تا دکتری حرفه‌ای ۶۷ درصد و وام ضروری دستیاری و دکتری تخصصی ۳۳ درصد رشد داشته اند.

وی افزود: وام‌های دوبرابری و سه برابر ضروری برای دانشجویان ۱۵۰ درصد و وام تجهیزات آموزشی ۳۳ درصد و وام‌های بیمه‌ها ۵۸ درصد رشد داشته اند. وام ازدواج ۱۵۰ درصد و وام فرزندآوری ۱۰۰ درصد و وام شهریه برای تخصصی‌ها هم ۶۰ رصد رشد داشته اند.

میزان افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی در تهران و سایر مراکز

محمدی درباره وام ودیعه مسکن برای دانشجویان علوم پزشکی گفت: در گروه یک که دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران هستند ودیعه مسکن ۷۰ میلیون تومان است و ۱۷ درصد رشد داشته و در گروه دو که دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در مراکز استان هستند که به میزان ۶۰ میلیون تومان بود ۲۰ درصد و در گروه سه که سایر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی هستند، این مبلغ ۵۰ میلیون تومان است که ۲۵ درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته رشد داشته است.

وی بیان کرد: بر اساس تسهیلاتی که از نظر قانونی برعهده صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است پرونده سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ بسته شده است و ما تمام تکالیف قانونی خود را به انجام رسانده و تمام تسهیلات مورد نیاز دانشجویان را پرداخت کرده ایم.

افزایش ۵۰ درصدی تسهیلات اعطایی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت یادآور شد: رشد تسهیلات اعطای صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال تحصیلی جاری نسبت به سال تحصیلی گذشته ۵۰ درصد بوده است و از میزان ۳۸۰ میلیارد تومان به ۵۷۴ میلیارد تومان در سال تحصیلی جاری رسیده است که با احتساب تسهیلات اعطایی به دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی این میزان به ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

پرداخت ۴۸ درصد وام ها به دانشجویان استعداد درخشان

محمدی گفت: از میزان تسهیلات پرداختی ۴۸ درصد برای دانشجویان استعداد درخشان و ۵۲ درصد وام‌ها هم در سایر حوزه داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن