جزئیات برگزاری ترم تابستان رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

دستورالعمل ترم تابستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ـ ۱۴۰۱ برای رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش ایزی تست، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدهادی همایون معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و سیدمحمد بطحائی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل دوره تابستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ـ ۱۴۰۱ برای رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.

این دستورالعمل در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت‌های منابع انسانی، صرفه‌جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت‌ها، پتانسیل‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی درباره برگزاری دوره آموزشی تابستان در مقاطع مختلف تحصیلی و در راستای اجرای بند ۲ راه کنش‌ها و اقدامات کلان کاری با موضوع ارتقاء کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی سند تحول و تعالی دانشگاه، ابلاغ شد.

آغاز ثبت نام  ترم تابستان از ۱۷ تیر ۱۴۰۲

براساس این دستورالعمل، ثبت‌نام ترم تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ آغاز و تا ۲۲ تیرماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.

تاریخ شروع کلاس ها در ترم تابستان دانشگاه آزاد

شروع کلاس‌های درسی از تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۴۰۲ تا ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ (پنج هفته آموزشی) بدون احتساب زمان ثبت‌نام و امتحانات برگزار می‌شود، زمان برگزاری امتحانات از تاریخ ۲۸ مردادماه تا ۲ شهریورماه ۱۴۰۲ است.

تعداد کل ساعات تدریس در تابستان

تعداد کل ساعات تدریس دروس نظری و عملی دوره تابستان مشابه نیمسال‌های اول و دوم بوده و در طی ۵ هفته آموزشی اجرا می‌شود. واحدهای دانشگاهی موظف هستند درباره واحدهای درسی ارائه شده در دوره تابستان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

حداکثر تعداد واحدهای قابل اخذ هر دوره در تابستان

حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل اخذ در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی به شرح جدول ذیل است:

مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کارشناسی ارشد دکتری تخصصی
حداکثر واحد انتخابی ۸ ۸ ۲ درس (یک درس جبرانی و یک درس اصلی یا تخصصی) تا سقف ۶ واحد ۲ درس جبرانی تا سقف ۴ واحد درسی

 

موارد استثنا انتخاب واحد ترم تابستان دانشجویان غیر پزشکی

براساس این دستورالعمل، برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی فارغ التحصیل می‌شوند، اخذ ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. همچنین اخذ دروس وصایای حضرت امام (ره) و انس با قرآن کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابی ذکر شده در جدول بلامانع است.

براساس بندهای این دستورالعمل، ارائه دروس در دوره تابستان اختیاری بوده و تمام دانشجویان می‌توانند در واحد محل تحصیل یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) با موافقت گروه تخصصی و معاونت آموزشی و مهارتی/ معاونت علمی واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ثبت‌نام کنند.

در این دستورالعمل آمده است: اخذ یا تمدید پایان‌نامه برای مقطع کارشناسی ارشد در دوره تابستان امکان پذیر نیست. ثبت‌نام ارزیابی جامع و اخذ/ تمدید رساله در دکتری تخصصی در دوره تابستان امکان پذیر نبوده و چنین اقدامی تخلف آموزشی محسوب می‌شود.

همچنین دانشجویان سایر دانشگاه‌ها (اعم از دولتی و غیردولتی) با ارائه معرفی‌نامه از دانشگاه محل تحصیل می‌توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که مجری دوره تابستان هستند، ثبت نام و انتخاب واحد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن