قرار گرفتن نام دانشگاه قم در لیست مؤسسات پراستناد برتر دنیا در پایگاه ESI

دستاورد دانشگاه قم؛

دانشگاه قم در لیست مؤسسات پراستناد برتر دنیا در پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) قرار گرفت.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، بر اساس گزارش‌ مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و آخرین رتبه‌بندی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) مربوط به بازه زمانی ۲۰۲۲-۲۰۱۲، تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی پراستناد برتر دنیا در تمام حوزه‌های موضوعی ۸۵۵۷ مورد است و ۴۱ دانشگاه جامع زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این فهرست هستند.

در این گزارش دانشگاه قم در زمره موسسات پر استناد برتر دنیا  قرار ‌گرفته است. لازم به ذکر است پایگاه شاخص‌های اساسی علم یکی از پایگاه‌های اطلاعاتی موسسه کلاریویت آنالیتیکس است که به معرفی پژوهشگران، موسسات، انتشارات و کشورهای برتر در حوزه‌های موضوعی مختلف می‌پردازد. منظور از مؤسسات همان دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی است که تعداد استناد دریافتی آن‌ها در ۱۰ سال اخیر بیش از سایر مؤسسات است.

دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی پراستناد برتر ایران در ۱۹ حوزه موضوعی مهندسی، حوزه‌های پزشکی بالینی، شیمی، علوم مواد، علوم کشاورزی، داروشناسی و سم شناسی، علوم گیاهی و حیوانی، محیط زیست/ بوم‌شناسی، حوزه‌های علوم اجتماعی، زیست‌شناسی/ زیست شیمی، علوم رایانه، علوم اعصاب و رفتار، زمین‌شناسی، حوزه‌های فیزیک، ایمنی شناسی، زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، ریاضیات، میکروبیولوژی، روان‌پزشکی/ روان‌شناسی حضور داشته‌اند که دانشگاه قم  در  ۲ حوزه  مهندسی  و شیمی در بین دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی ایرانی پراستناد قرار گرفته است. است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن