پذیرش دانشجو در برخی کد رشته های بدون شغل فراگیر محدود می شود

معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد

معاون آموزشی وزارت علوم از آغاز آمایش اشتغال برای کدرشته های مختلف در مقاطع کاردانی و کارشناسی خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو در برخی کدرشته محل های بدون شغل محدود می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم عموعابدینی در نشست تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در محل پژوهشگاه شیمی گفت: کنکور سراسری کار بسیار مهمی است و نکته مهم این است که ما زحمات پشت پرده این کار بزرگ را نمی‌بینیم. اینکه عده زیادی درگیر طراحی سوال هستند و ۶ ماه حتی از قرنطینه خارج نمی‌شوند. ما تنها یک روز برگزاری کنکور را می‌بینیم که داوطلبان آزمون می‌دهند.

معاون وزیر علوم یادآور شد: برگزاری کنکور دو هدف برای کشور به همراه داشته است. یک اینکه آزمونی را در استانداردهای جهانی به منظور غربالگری داشته باشیم. هدف دیگر اعتبارسنجی و ایجاد اعتماد به سنجش دانشجو بوده است. خیلی تلاش شده است که این اعتماد را به گونه‌ای خدشه دار کنند.

وی اضافه کرد: نمونه اش هم جرایم سایبری است که سعی می‌کنند از ظرفیت‌های تکنولوژی استفاده کنند تا به آزمون خدشه وارد کنند اما از این سو هم در وزارت علوم تلاش شده است که جلوی این اتفاقات گرفته شود و با استفاده از تکنولوژی این کار انجام شود.

معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه از آغاز آمایش اشتغال برای کدرشته های مختلف در مقاطع کاردانی و کارشناسی خبر داد و گفت: تعدادی از کدرشته هایی که شغل ندارند، امسال محدود شده اند. البته حذف نشده اند چون ممکن است در جای دیگری این کدرشته ها بکارگرفته شوند، اما امسال پذیرش دانشجو نخواهند داشت. اگر لازم شد و صنعت و جامعه نیاز خود را به آن کدرشته محل اعلام کرد پذیرش دوباره برقرار می‌شود.

وی افزود: پذیرش در کدرشته محل‌های بدون شغل محدود می‌شود و منظور یک کدرشته در یک دانشگاه است و منظور یک رشته به طور کلی نیست.

عموعابدینی اظهار داشت: این تغییرات به منظور بهره وری بهتر رشته‌های تحصیلی انجام شده تا داوطلبان بتوانند رشته‌هایی را انتخاب کنند که در فضای اشتغال قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن