افزایش جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور از افزایش جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی پیام نور در این دانشگاه خبر داد و گفت: سال گذشته جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی پیام نور چند درصد رشد داشت.

محمدرضا زمانی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در سال جاری به دلیل کاهش دانشجو گفت: این موضع درباره تعداد دانشجویانی است که با آزمون پذیرفته خواهند شد، تعداد این دانشجویان نسبت به سال قبل کاهش یافته چون براساس مصوبه مجلس باید آزمون لغو شود.

وی ادامه داد: دانشجویان و خانواده آنان علاقمند هستند که دانشجویان در آزمون شرکت کرده و خود را محک بزنند برای همین است با وجود اینکه فرصت زیادی برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی بود، خیلی انتظار مورد نظر برآورده نشد.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: اما درباره پذیرش براساس سوابق تحصیلی نیز، پیش بینی ما این است به محض اعلام نتایج کنکور، ثبت نام دانشجویان با سوابق تحصیلی افزایش یابد، بنابراین درحال حاضر هیچ آماری از اینکه اعلام کنیم تعداد دانشجویان دانشگاه کم و یا زیاد شده نداریم.

وی ادامه داد: سال قبل با وجود روند کاهش دانشجو، دانشگاه پیام نور نسبت به سال ۹۶ چند درصد افزایش جذب داشت و امسال با توجه به تسهیلاتی که در نظر گرفته ایم، امیدواریم این روند ادامه یافته و جذب لازم را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن