طرح دو فوریتی افزایش ۲ برابری ظرفیت پزشکی موقتا مسکوت ماند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مسکوت ماندن موقتی بررسی طرح دو فوریتی افزایش صددرصدی ظرفیت دانشجویان پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی نوبخت حقیقی در تشریح جزئیات نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت گفت: نشستی به منظور بررسی این طرح با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در نهایت با هماهنگی طراحان این طرح، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، وزیر بهداشت و درمان قرار بر این شد که نشستی در محل این وزارتخانه با حضور طراحان طرح و اعضای کمیسیون بهداشت به منظور بررسی ابعاد کارشناسانه این طرح برگزار شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: ادامه بررسی طرح دو فوریتی افزایش صددرصدی ظرفیت دانشجویان پزشکی تا زمان برگزاری نشست فوق به طور موقت مسکوت خواهد ماند.

به گزارش مهر، محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی پیش از این در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته بود: فوریت طرح ۲ برابر شدن افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی در کنکور ۹۸ یکشنبه این هفته در جلسه علنی مجلس مطرح می شود. در صورتی که فوریت این طرح رای بیاورد برای بررسی به کمیسیون های مربوطه بهداشت و آموزش ارائه می شود.

به گزارش مهر، ۸۶ نماینده مجلس شورای اسلامی طرحی را امضا کرده اند که ظرفیت پزشکی از سال جاری و بعد از آن به ۲ برابر افزایش یابد.

این نمایندگان درخواست خود را در ماده واحده ای اعلام کرده اند که «سازمان سنجش آموزش کشور موظف است ظرفیت پذیرش مربوطه به رشته های علوم پزشکی برای سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ و به بعد را به میزان ۲ برابر افزایش دهد و نسبت به انتقال دانشجویان رشته های علوم پزشکی واجد شرایط به داخل کشور اقدام کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن