دانشنامه الکترونیکی جایگزین مدرک موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد

رییس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از متوقف شدن صدور مدرک موقت فارغ‌التحصیلی  و جایگزین شدن آن با دانشنامه الکترونیکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با حضور دکتر معصومه طباطبایی رییس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بندرعباس برگزار شد.

طباطبایی در این جلسه با تبریک ایام ا… دهه فجر و و اعیاد شعبانیه از وضعیت جذب، ثبت‌نام و فارغ‌التحصیلان دانشجویان در مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ابراز خرسندی کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان سکاندار بالاترین تعداد فارغ التحصیل ماهر و متخصص در استان هرمزگان است که دلیل توسعه و پیشرفت استان شده است.

رییس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های خاص استان هرمزگان در حوزه‌های صنعتی، نفتی، تجاری و اقتصاد دریا محور اظهار کرد: یکی از قوانین جاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای تصویب رشته‌های تحصیلی دانشگاهی نسبت تعداد دانشجو به استاد و ظرفیت‌های صنعتی، تجاری، اقتصادی و… این استان است که خوشبختانه براساس آمایش آموزشی این توانمندی‌ها مورد بررسی و ارزیابی واقع شده و در فرایند دریافت مجوز از شورای گسترش وزارت علوم قرار دارد.

طباطبایی در ادامه ضمن اعلام انجام مراحل صدور دانشنامه به صورت الکترونیکی گفت: از این پس صدور مدرک موقت دانش‌آموختگان نیز از فرایند فراغت از تحصیل حذف و صدور مدرک موقت متوقف می‌شود و صدور مدرک دانشنامه اتمام دوره تحصیلات دانشگاهی با سرعت بیشتری برای فارغ التحصیلان صادر می‌شود.

دکتر محمدحسین رنجبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به توانمندی این استان در جذب و پذیرش دانشجو گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر توانمندی خود با ۱۴ هزار دانشجوی فعال در واحد بندرعباس و نزدیک به ۳۰ هزار دانشجوی فعال در استان هرمزگان و همچنین ۱۳۰ هزار دانش آموخته مسؤولیت بیش از نیمی از بار آموزشی استان را برعهده گرفته است و بیش از ۷۰ در صد مدیران، کارشناسان و کارکنان سازمان ها، ادارات، موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی دانش آموخته این دانشگاه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن