ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۲

همزمان با آغاز ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی، اطلاعیه ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) از ظرفیت خالی مانده مهرماه در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، شهریه‌پرداز، مجازی دولتی، غیرانتفاعی و مجازی غیرانتفاعی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشکده‌ها و آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سازمان سنجش، با توجه به مصوبه سی و هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ مقرر شد برای ظرفیت خالی مانده رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ پذیرش از طریق سوابق تحصیلی (معدل مدرک کاردانی) در نوبت بهمن‌ماه انجام شود. لذا ضمن اعلام اطلاعات رشته محل‌های این مرحله به شرح جداول ذیل این اطلاعیه به اطلاع داوطلبان می‌رساند جهت اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی در دوره‌های روزانه، نوبت‌دوم (شبانه)، مجازی دولتی، شهریه‌پرداز، غیرانتفاعی و مجازی غیرانتفاعی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشکده‌ها و آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای که در این مرحله به شیوه صرفاً بدون آزمون (معدل مدرک کاردانی) برای پذیرش در نوبت بهمن ماه سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد، لازم است ضمن مطالعه مندرجات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته این آزمون (منتشر شده در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ و اطلاعیه‌های اعلام اصلاحات مربوط به دفترچه راهنما مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان) و توضیحات مندرج در این اطلاعیه و با در نظر داشتن شرایط و ضوابط پذیرش نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (حداکثر ۳۰ کدرشته محل) از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ تا روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام کنند.

یادآوری مهم:

پذیرش در این مرحله براساس ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های نیمسال اول و نیمسال دوم مرحله شهریور ماه انجام می‌شود. لذا در فهرست رشته محل‌های این مرحله، رشته محل‌هایی با پذیرش در نیمسال اول و دوم (مطابق پذیرش شهریور ماه) مشاهده می‌شود. اما در این مرحله تفاوتی در انتخاب رشته محل نیمسال اول و یا نیمسال دوم وجود ندارد و شروع به تحصیل تمامی پذیرفته‌شدگان از نیمسال دوم سال تحصیلی (بهمن ماه) خواهد بود.

شرایط و ضوابط پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

۱-داشتن مدرک کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی.

تبصره ۱: داوطلبان لازم است در زمان ثبت‌نام دارای مدرک یا گواهینامه کاردانی (فوق دیپلم) باشند و یا حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام کنند.

تبصره ۲: داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ از مقطع کاردانی فارغ‌التحصیل می‌شوند لازم است معدل خود را از واحد آموزش دانشگاه یا موسسه محل تحصیل، معدل کاردانی خود را دریافت و در تقاضانامه ثبت‌نام درج کنند.

۲-پذیرفته‌شدگان دوره‌های روزانه، غیرروزانه و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و نیز دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته سال‌های قبل می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت‌نام و شرکت کنند. ضمناً داوطلبان مذکور برای شرکت در این مرحله لازم است واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما (خصوصاً مقررات وظیفه عمومی برای برادران) باشند. لازم به یادآوری است این دسته از داوطلبان در صورت قبولی در این مرحله از پذیرش، قبولی قبلی آنان لغو می‌شود و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و باید در رشته قبولی جدید ثبت‌نام و ادامه تحصیل نمایند. لذا در این خصوص دقت لازم را بعمل آورند.

۳-داوطلبان دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های گروه آموزشی پزشکی (دانشجویان و یا فارغ‌التحصیلان‌) شرکت کننده در این مرحله از پذیرش، قبل از اقدام به انتخاب رشته توجه داشته باشند که باید از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت خود را مشخص کنند و منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند، در غیر این صورت عواقب آن به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

۴-با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال می‌باشد، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۱/۶۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و ششصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کنند. ضمناً داوطلبان مبلغ ۳۰/۰۰۰ (سی هزار) ریال نیز بعنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه پرداخت می‌کنند.

۵-داوطلبان «مرد» لازم است در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. (مقررات وظیفه عمومی و کد نظام وظیفه جهت درج در تقاضانامه ثبت‌نامی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وجود دارد).

۶-هر داوطلب باید فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته اینترنتی خود را براساس برنامه‌زمانی که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام می‌شود تکمیل کند. در صورت انجام صحیح ثبت‌نام و انتخاب رشته، کد رهگیری ۱۶ کاراکتری که در حکم رسید است، از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر تأیید مراحل طی شده برای دریافت اطلاعات وارد شده توسط داوطلبان است و متقاضی باید کد مذکور را یادداشت و در جایی محفوظ نگهداری کند. پیشنهاد می‌شود از فرم تکمیل شده خود نیز که دارای کد رهگیری است، نسخه چاپی (پرینت) تهیه کند.
به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، اطلاعات لازم و همچنین کدرشته محل‌های انتخابی خود را که یک عدد چهار رقمی است، به‌ترتیب علاقه و همچنین سایر اطلاعات ثبت‌نامی خود را در فرم پیش‌نویس (نمونه مندرج در ذیل این اطلاعیه) درج و سپس به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاه‌تر و بدون خطا نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود اقدام کنند.

روش گزینش داوطلبان بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

گزینش نهایی داوطلبان در هر یک از رشته‌های تحصیلی براساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) و بر حسب کدرشته محل‌های انتخابی در فرم تقاضانامه ثبت‌نامی اینترنتی و از بین داوطلبانی که ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده‌اند انجام می‌شود.

تبصره: گزینش داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه‌های رزمندگان و یا ایثارگران، بر اساس قوانین مندرج در صفحات ۲۱ تا ۲۴ دفترچه راهنمای کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان صورت می‌گیرد.

یادآوری مهم: با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در این مرحله از پذیرش بر مبنای معدل دوره کاردانی صورت می‌پذیرد، لازم است داوطلبان برحسب مورد در درج صحیح معدل کل مقطع کاردانی دقت لازم را به‌عمل آورند. در صورت‌ عدم درج صحیح معدل در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، مطابق ضوابط قبولی این‌دسته از داوطلبان لغو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۲

مدارکی که داوطلب برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون به آن نیازمند است به شرح ذیل می‌باشد:

۱- فایل عکس اسکن شده: متقاضی لازم است یک قطعه عکس پرسنلی خود را (با مشخصات ذکر شده در سایت سازمان) اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.

۱-۱-عکس ۴×۳ یا ۴×۶ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).

۱-۲-عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

۱-۳-اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.

۱-۴-تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

۱-۵-حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۱-۶-حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۱-۷-حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

۱-۸-عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل مشخص باشد.

۲-دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و اطلاعیه‌های اعلام اصلاحات مربوط به دفترچه راهنما مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان (جهت اطلاع از سایر شرایط و ضوابط و جداول مورد نیاز) و همچنین جداول رشته محل‌های مندرج در ذیل این اطلاعیه.

۳-کارت اعتباری ثبت‌نام.

توجه: هرگونه تغییری از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 پیش نویس تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله پذیرش بدون آزمون مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال ۱۴۰۲

جدول رشته های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال ۱۴۰۲

پذیرش براساس سوابق تحصیلی دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته – بهمن‌ماه سال ۱۴۰۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن