با نکات مربوط به حضور در امتحانات آشنا شوید

با توجه به فصل امتحانات پایان ترم دانشجویان عزیز و با توجه به اینکه نکات مهم حضور در امتحانات برای دانشجویان حائز اهمیت است، این نکات را مرور می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، نکات مهم حضور در امتحانات مانند دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه، غیبت در امتحان یا میزان معدل برای دانشجویان حائز اهمیت است، از این رو در ادامه به اعلام برخی نکات مهم جلسه امتحانی می‌پردازیم.

نکات مهم شرکت در امتحانات دانشجویان چیست؟

همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه امتحان الزامی است و از ورود افراد فاقد کارت به جلسه امتحان ممانعت می‌شود، حتما باید پرینت کارت امتحان را به همراه داشته باشید و تصویر آن در گوشی موبایل پذیرفته نیست.

همراه داشتن کارت ملی جایگزین کارت امتحان

چهره تمام دانشجویان با عکس موجود در کارت امتحان باید مطابقت داده شود و در صورتی که کارت امتحان دانشجویی عکس نداشته باشد، باید حتما کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار خود را به همراه داشته باشد.

در صورت فراموش کردن کارت ورود به جلسه غیبت محسوب می‌شود

امضای برگه صورت‌جلسه امتحان را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید، در غیر این صورت غیبت در امتحان برای شما درج خواهد شد و حتما مشخصات برگه امتحان را چک کنید و توجه داشته باشید که باید نام و نام‌خانوادگی، شماره دانشجویی، نام استاد و نام درس را در بالای تمامی صفحات پاسخنامه بنویسید.

غیبت در امتحان منجر به حذف درس یا دروس می‌شود

اگر در کارت امتحان شماره کلاس یا صندلی درج نشده است، مجددا تا روز قبل از امتحان نسبت به اخذ کارت امتحان خود اقدام کنید، در صورتی که باز هم این مورد مشخص نشد، در روز امتحان با حضور در دانشگاه، شماره کلاس و صندلی خود را از لیست موجود در ورودی سالن امتحانات پیدا کنید. غیبت در امتحان منجر به حذف درس یا دروس (بدون محدودیت تعداد درس برای دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی) می‌شود و نمره‌ای درج نمی‌شود (بلااثر) و در معدل نیز تاثیری ندارد اما شهریه عودت داده نمی‌شود.

معدل کمتر از ۱۲ مشروط است

نمرات زیر ۱۰ بلا اثر می‌شوند و در معدل نیز تاثیری ندارند اما در ریز نمرات درج خواهند شد و معدل کمتر از ۱۲ مشروط محسوب می‌شود و دانشجو برای ترم بعد، حق انتخاب بیش از ۱۴ واحد را ندارد. (به جز دانشجویان ترم آخر) و دانشجویانی که بیش از یک امتحان در یک روز و یک ساعت دارند، می‌توانند ساعتی قبل از شروع امتحان به آموزش و دایره امتحانات دانشکده مراجعه کنند تا به این دانشجویان زمان هر امتحان به صورت جداگانه تخصیص داده شود.

حداقل ۱۵ دقیقه قبل از شروع امتحان در محل برگزاری حاضر شوید. در صورت شروع امتحان و تاخیر بیش از ۱۵ دقیقه، امکان حضور در جلسه را نخواهید داشت.

استفاده از ماشین حساب یا جزوه و کتاب، صرفا در صورت اعلام قبلی استاد و قید شدن امکان استفاده از ماشین حساب و جزوه‌ باز بودن امتحان در بالای برگه سوالات، بلامانع است. جابه‌جایی ماشین حساب بین دانشجویان در حین امتحان تخلف محسوب می‌شود.

پیامد استفاده از وسایل الکترونیکی و تقلب در امتحان چیست؟

استفاده از هرگونه وسیله الکترونیکی از قبیل موبایل، ساعت هوشمند، هندزفری و به همراه داشتن هرگونه یادداشت مرتبط یا نوشتن در کف دست، تقلب محسوب می‌شود و منجر به درج نمره ۰/۲۵ در کارنامه و محاسبه‌ی آن در معدل و تشکیل کمیته انضباطی خواهد شد. فرستادن فرد دیگری به جای خود در جلسه امتحان، منجر به ثبت نمره ۰/۲۵ در کارنامه و محاسبه آن در معدل و محرومیت از تحصیل و تشکیل صورت‌جلسه انضباطی می‌شود.

مدت زمان پاسخگویی آزمون در بالای برگه سوالات نوشته شده است و عدم ارائه‌ی برگه پاسخنامه بعد از پایان آزمون، تقلب محسوب می‌شود.

در هنگام امتحان باید طبق شماره صندلی مندرج در کارت امتحانی، بر روی صندلی مخصوص خود بنشینید. چنانچه روی صندلی خود ننشسته باشید، قطعا جابه‌جا خواهید شد و باعث از دست رفتن زمان امتحان می‌شود.

 دانشجویان چپ دست اعلام حضور کنند

اگر چپ دست هستید، باید این موضوع را پیش از آغاز فرایند امتحان به مراقب اعلام کنید تا صندلی مناسب در اختیارتان قرار گیرد.

حضور استاد درس مربوطه در جلسه امتحان الزامی است، در صورت بروز مشکل، مراقب را در جریان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن