حذف شرط سن دانشگاه فرهنگیان و فرصت مجدد ثبت نام داوطلبان این گروه

وزیر آموزش‌ و پرورش در جریان سفر به استان زنجان در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور درباره سرانجام حذف شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان گفته است: به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند.

به گزارش خبرگزاری آنا، شورای عالی آموزش‌ و پرورش حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۲ سال تعیین کرده، اما هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به‌تازگی شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ابطال کرده است.

علت اجرا نشدن حکم دیوان عدالت برای شرط سن ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

باوجود این، وزارت آموزش‌ و پرورش تا امروز رأی دیوان عدالت اداری را اجرا نکرده است و همچنان پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ دارای شرط سن است.

وزارت آموزش‌ و پرورش دلیل‌ عدم اجرای رأی دیوان عدالت اداری را، مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تعیین شرط سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می‌داند، اما تا امروز مصوبه‌ای از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه ابلاغ نشده است.

فرصت مجدد ثبت نام در کنکور برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان!

در فایل صوتی که اخیراً از رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش‌ و پرورش در جریان سفر به استان زنجان منتشر شده است وی در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور، درباره اجرای رأی دیوان عدالت اداری برای حذف سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ می‌گوید: ما (آموزش‌ و پرورش) به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رأی دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند و افرادی که تمایل دارند، اضافه شوند و ثبت‌نام کنند.

سازمان سنجش، آذر ۱۴۰۲ فرصت مجدد برای ثبت‌نام در کنکور را فراهم کرده بود حال باید دید مجدد در چه بازه زمانی فرصت ثبت‌نام در کنکور ۱۴۰۳ فراهم خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه فرهنگیان بتوانند بدون شرط سن برای ثبت‌نام اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول) و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

آزمون فرهنگیان شامل سه مرحله آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش است و سوابق تحصیلی برای تمام گروه‌های آزمایشی به شکل قطعی است.

داوطلبانی که گروه فرهنگیان را انتخاب می‌کنند علاوه بر دروس اختصاصی شاخه ریاضی، تجربی و انسانی، دفترچه اختصاصی فرهنگیان هم خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن