افزایش ۲۰ درصدی میزان پرداخت وام دانشجویی در نیم‌سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: میزان پرداخت وام دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در نیم سال اول تحصیلی وام ۱۰۰ هزار دانشجو مورد تائید قرار گرفته و در این خصوص ۵۰۰ میلیارد تومان وام ضروری، ودیعه مسکن و متاهلی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: برخی از دانشجویان به دلیل کامل نبودن مدارکشان واجد شرایط برای دریافت وام نبوده که فرصتی برای تکمیل و تائید وام به آن‌ها داده شده بود و اکنون در حال جمع‌بندی برای دانشجویان جامانده از وام‌های مختلف هستیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: پس از انجام مذاکراتی با سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده است این سازمان مبلغی را به حساب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی واریز کند و مبلغ وام شهریه به حساب دانشگاه پرداخت خواهد شد.

گنجی اضافه کرد: وزارت علوم دستورالعملی به تمام دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است تا جلوی امتحان دانشجویان به خاطر شهریه گرفته نشود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: در نیم سال اول سال تحصیلی سال جاری میزان پرداخت وام دانشجویی شهریه ۲۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

وی گفت: الان ۱۷۰۲ واحد خوابگاه متاهلی در سراسر کشور داریم که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا ترم دوم این مقدار به ۲۰۰۰ واحد خوابگاه متاهلی افزایش پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن