پرداخت وام‌های دانشجویی دهک بندی می‌شود

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: تصمیم داریم از ترم آینده در صورتی که زیرساخت‌ها آماده باشد، دهک بندی وام هایی دانشجویی را اجرایی نموده  و پرداخت‌ها را از دهک‌های پایین شروع کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر در گفتگو با مسعود گنجی درباره آخرین وضعیت پرداخت وام شهریه گفت: هرزمانی که سازمان برنامه بودجه، اعتبار مربوط به وام شهریه را پرداخت کند، واریز وام شهریه دانشجویان آغاز خواهد شد.

وی درباره اینکه زمان پرداخت بودجه وام شهریه مشخص شده است یا خیر افزود: براساس اعلام سازمان برنامه بودجه، اعتبار وام شهریه تا پایان دی ماه پرداخت می‌شود و به محض پرداخت سازمان، وام شهریه به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان از روسای تمام دانشگاه‌ها درخواست کرد، مانع امتحان دادن دانشجویانی که وام شهریه آن‌ها توسط دانشگاه تایید شده است، نشوند چراکه به محض واریز اعتبار مورد نیاز توسط سازمان برنامه و بودجه، وام شهریه دانشجویان به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.

پرداخت وام ابتدا به دهک های پایین تر

وی ادامه داد: برای اینکه وام‌های دانشجویی اول به دست دانشجویان مستحق‌تر برسد، تصمیم داریم از ترم آینده در صورتی که زیرساخت‌ها آماده باشد، پرداخت وام‌ها را دهک‌بندی کرده و پرداخت‌ها را از دهک‌های پایین به سمت دهک‌های بالاتر شروع کنیم.

وی افزود: چون بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم محدود است، این طرح براساس یک برنامه صورت خواهد گرفت قبلا اطلاعات در خصوص دانشجویان کم بود بنابراین پرداخت‌ها انجام می‌شد ولی الان چون اطلاعات بیشتر است نمی‌توانیم به دانشجویانی که نیازمند هستند وام پرداخت نکرده و به دانشجویی که حقوق می‌گیرد پرداخت کنیم.

اولویت پرداخت وام با دانشجویان غیر شاغل

وی درباره پرداخت وام شهریه به دانشجویان شاغل گفت: اولویت پرداخت وام شهریه با دانشجویان غیر شاغل است و در صورت پرداخت وام سایر دانشجویان، درصورتی که اعتبار باقی بماند به دانشجویان مذکور نیز وام شهریه پرداخت می‌شود ولی معمولا چنین نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن