سامانه سام «مشاوره آنلاین» در دانشگاه‌ ها راه‌ اندازی شد

مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی گفت: سامانه سام (سامانه مشاوره آنلاین) در دانشگاه‌ها راه اندازی شده است و دانشجویان می‌توانند به صورت صوتی و تصویری با مشاوران ارتباط برقرار کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه صنعتی قم، دکتر نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان با هیات رئیسه، مشاوران مراکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی اسلامی و اعضای کانون همیاران سلامت دانشگاه صنعتی قم دیدار و گفتگو کرد.

دکتر نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان در این دیدار به نقش مهم مراکز مشاوره در دانشگاه پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین برنامه‌های دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان ارائه راهکارهای پیشگیرانه در زندگی دانشجویی است. در این زمینه طرح‌های اجرایی در مرکز مشاوره دانشگاه‌ها بر پایه یادگیری مسائل اجتماعی و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی می‌باشد.

وی افزود: آسیب های اجتماعی، ازدواج آگاهانه، حمایت و نشاط اجتماعی ، بررسی مشکلات تحصیلی و آموزشی دانشجویان مسائل کلانی که مرکز توجه مراکز مشاوره است و سازمان امور دانشجویان برای هر کدام از این موارد برنامه‌ها و راهکارهای مناسبی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است.

دکتر نعیمی از ایجاد سامانه سام در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: سامانه سام (سامانه مشاوره آنلاین) است که دانشجویان می‌توانند به صورت صوتی و تصویری با مشاوران ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: غربالگری و شناسایی دانشجویان، پیشگیری و توانمندسازی اجتماعی دانشجویان، درمان و فعالیت های اجتماعی محورهای کلان مورد تامل و بررسی مرکز مشاوره دفتر مشاوره،سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان است.

همچنین در این دیدار دکتر رضائی نور با توجه به جایگاه شهر مقدس قم گفت: در دانشگاه صنعتی قم برنامه های متنوع فرهنگی در قالب های گوناگون برگزار می شود. وی افزود: با توجه به مهندسی شدن برنامه های فرهنگی، این برنامه ها به صورت هدفمند برگزار می شود و با استقبال بسیار خوب دانشجویان همراه است.

دکتر رضائی نور بیان کرد: برگزاری برنامه های مذهبی و معنوی در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی در ایجاد آرامش و کاهش تنش های دانشجویان بسیار موثر است. همچنین حضور مستمر مسئولین دانشگاه به ویژه هیات رئیسه در خوابگاه های دانشجویی و بیان مطالبات، انتقادات و پیشنهادات دانشجویان در ارتباط صمیمانه با دانشجویان با مسئولین دانشگاه بسیار موثر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن