دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی در خارج

دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور توسط سازمان امور دانشجویان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور دانشجویان، دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج را اعلام کرد که به شرح زیر است:

قوانین و مقررات معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا جهت معافیت تحصیلی

کلیه دانشجویان موظف هستند تا شش ماه پس از صدور معافیت تحصیلی، وضعیت خود را از طریق سامانه‌های میخک و سجاد به روزرسانی کرده و در صورت‌ عدم اخذ ویزا به سازمان مراجعه نمایند.

اشتغال به تحصیل دانشجو در هر ترم باید از طریق سامانه میخک تایید و در سامانه سجاد تحت عنوان گزارش تحصیلی بارگذاری گردد.

تغییر وضعیت تحصیلی (فراغت از تحصیل، انصراف از تحصیل، اخراج از تحصیل، تغییر دانشگاه، تغییر رشته و تغییر مقطع) باید در اسرع وقت به سازمان امور دانشجویان منعکس گردد.

دانشجویان در سال شمسی اجازه دوبار تردد به میهن اسلامی را دارند که مجموع آن بیش از ۹۰ روز نبوده و فاصله بین هر تردد یک ترم تحصیلی خواهد بود.

پذیرش‌هایی که شامل دوره پیش نیاز باشند (دوره زبان یا واحد پیش نیاز) قابل بررسی نیستند، لطفا در هنگام ارائه پذیرش به این نکات دقت شود.

این اداره کل صرفا امکان بررسی پذیرش از دانشگاههای معتبر را دارد. لطفا قبل از اقدام برای اخذ پذیرش به سایت اداره کل امور دانش آموختگان (ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی) مراجعه نمایید.

کلیه دانشجویانی که از دوره کارشناسی ارشد و دکتری نوبت اول (روزانه) انصراف می‌دهند می‌بایست با دانشگاه تسویه آموزش رایگان انجام دهند.

جهت معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا و گرفتن معافیت تحصیلی خارح از کشور، دریافت برگه سبز از پلیس ۱۰+ الزامی است.

دانشجویانی که مدرک دیپلم ۱۲ساله از خارج از کشور گرفته‌اند موظف به ارزشیابی آن در آموزش و پرورش مدارک خارجی (سعادت آباد – میدان فرهنگ) هستند.

دانشجویانی که در خارج از کشور حضور دارند می‌بایست به همراه پذیرش، گواهی اشتغال به تحصیل با تایید سامانه میخک ارائه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن