داوطلبان کنکور درباره تراز آزمون سراسری اشتباه نکنند

طبق اخبار اعلام شده درباره کنکور، تراز آزمون سراسری تا ۲ سال برای داوطلبان معتبر است اما داوطلبان باید بدانند که این مسأله در زمینه امتحانات نهایی صدق نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون سراسری از امسال با شیوه جدید برگزار شد به طوریکه براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۲ در دو نوبت و با قوانین جدید  در آزمون شرکت کردند، با توجه به اینکه هنوز مصوبه جدید کنکور برای داوطلبان جا نیفتاده است آگاهی از اخبار و جزئیات آزمون سراسری می‌تواند برای داوطلبان حائز اهمیت باشد.

یکی از مسائلی که براساس مصوبه جدید کنکور مطرح شده این است که به گفته عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، تراز کنکور داوطلبان تا ۲ سال اعتبار دارد یعنی ترازی که داوطلب آزمون سراسری یک بار ثبت می‌کند، می‌تواند تا ۲ سال از آن استفاده کند یعنی با همان تراز می‌شود تا ۲ سال انتخاب رشته کرد.

در واقع فرد داوطلب در کنکور ۱۴۰۲ دو نوبت و در کنکور ۱۴۰۳ دو نوبت می‌تواند شرکت کند و بر اساس برنامه‌ریزی می‌تواند در چهار نوبت شرکت کند و نمره‌اش تا دو سال اعتبار دارد.

اما داوطلبان باید این نکته مهم را هم بدانند که این اعتبار مربوط به تراز آزمون سراسری است اما تراز امتحانات نهایی هر سال تغییر می‌کند. 

 آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و نوبت دوم در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن