اجرای دور جدید طرح «دستیار فناوری» در دانشگاه‌ ها

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزئیات طرح دستیار فناوری و طرح پست داک امریه را در سال تحصیلی جدید دانشگاه ها اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گفتگو با سجاد محمدعلی‌نژاد، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح دستیار فناور گفت: طرح دستیار فناوری برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا می‌شود و فرصتی است تا دانشجویان بتوانند حین تحصیل در شرکت‌ها و واحدهای فناور حضور داشته و با فعالیت شرکت‌های مذکور آشنا شده و تجربه کافی از حوزه پیدا می‌کنند.

جزئیات نحوه اجرای طرح دستیار فناوری در دانشگاه ها

وی ادامه داد: حضور دانشجویان در شرکت‌های مذکور باعث می‌شود آمادگی پیدا کنند تا بعد از تحصیل در آن شرکت مشغول شده و یا اینکه یک واحد فناور تأسیس کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ثبت نام‌های لازم صورت گرفته و از ماه جاری دوره جدید حضور دانشجویان در این شرکت‌ها و واحدهای فناور در پارک‌ها و مراکز رشد شروع شده است.

جزئیات مربوط به طرح پست داک امریه

وی در ادامه به جزئیات طرح پست داک امریه اشاره کرد و افزود: یکی از طرح‌های جدیدی که وجود دارد بحث پست داک امریه در حوزه‌های پژوهشی و فناوری است که آئین نامه این موضوع با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان دکتری که هنوز دوره سربازی خود را طی نکرده اند، می‌توانند به جای دوره سربازی به عنوان امریه و گذراندن دوره پست داک در این فراخوان شرکت کنند و از این ظرفیت برای گذاراندن دوره پسا دکتری و همچنین سربازی استفاده کنند.

وی ادامه داد: بخشی از این ظرفیت در دانشگاه‌ها و بخشی هم در شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در حوزه‌های پارک‌های علم و فناوری در استان‌های مختلف استفاده خواهد شد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ستاد کل نیروهای مسلح مجوز لازم را به دستور رهبری اخذ کرده اند و برای یکسال آینده ۵۰۰ امریه سربازی برای دوره پسادکتری اخذ کرده اند که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم فناوری جذب و مشغول به کار می شوند.

وی ادامه داد: با نهایی شدن آئین نامه بین وزارت علوم و ستادکل نیروهای مسلح فراخوان و ثبت نام توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و بعد از ارزیابی، دانشجویان حائز شرایط مشغول این دوره می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن