راهنمای پذیرفته شدگان مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

راهنمای پذیرش مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بدون آزمون سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، به نقل از سایت دانشگاه آزاد، اعلام میدارد شرکت کنندگان در دوره مذکور می توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه به نشانی www.azmoon.org از نتیجه آن مطلع گردند.

زمان و نحوه مراجعه پذیرفته شدگان برای ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بدون آزمون:

۱- با عنایت به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد کلیه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۱۸ مهر ماه سال ۱۴۰۲ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

۲- عدم مراجعه پذیرفته شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۳- پرونده کلیه پذیرفته شدگان سال ۱۴۰۲ جهت احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی اساس و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت‌های عمومی سازمان مرکزی به اطلاع واحدهای دانشگاهی خواهد رسید.

۴- با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت می‌باشد.

تبصره: کلیه پذیرفته شدگان لازم است مطابق زمانبندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک ذیل به منظور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

۱- اصل مدرک دیپلم یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه یا اصل گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی و یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام جدید ۳-۳-۶؛ به همراه تصویر آنها.

تذکر: چنانچه پذیرفته شده اصل مدرک تحصیلی خود را در اختیار نداشته باشد ولی تصویر آن یا گواهی معتبر پایان دوره را ارائه کند، باید متعهد گردد اصل مدرک را قبل از پایان نیمسال اول به دانشگاه تحویل دهد.

۲- تصویر کلیه صفحات شناسنامه.

۳- تصویر کارت ملی (پشت و رو).

۴- شش قطعه عکس ۳.۴ تمام رخ که اخیرا تهیه و مشخصات پذیرفته شده در پشت آنها نوشته شده باشد. (برای مشمولین ۱۲ قطعه).

۵- تصویر مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران پذیرفته شده را مشخص نماید.

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت میباشند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده اند) مجاز به ثبت نام نمی باشند.

۶- کلیه پذیرفته شدگان لازم است با مراجعه به سامانه تائیدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس: https://emt.medu.ir و مشخص نمودن نظام آموزشی و انتخاب گزینه سوابق فارغ التحصیلی، کد پیگیری دریافت و آن را به واحد دانشگاهی محل پذیرش اعلام نمایند.

تذکر: فارغ التحصیلان خرداد سال ۹۵ و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده و کارنامه قبولی دانشگاه به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیلی خود مراجعه نمایند.

۷- تکمیل کلیه فرم های ثبت نام و فرمهای مربوط به تعهدات و سایر فرمهایی که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

۸- مشمولان دیپلمه ای که با استفاده از تعهدات خدمتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی از خدمت دوره ضرورت معاف میباشند و معافیت آنان پس از انجام تعهد مقرر صادر میگردد باید موافقت نامه رسمی از وزارتخانه یا سازمان متبوع (چنانچه لطمه ای به انجام تعهدات وارد نشود) را ارائه دهند.

تذکر: افرادی که به عنوان سرباز معلم مشغول خدمت وظیفه عمومی هستند برای ثبت نام لازم است با مجوز وظیفه عمومی از خدمت ترخیص گردند.

۹- شاغلین نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران بایستی گواهی موافقت و معرفی سازمان مربوطه را ارائه نمایند.

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی دانشگاه آزاد:

۱- شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغییر تشکیل شده که به منظور تامین بخشی از هزینه‌های این دوره در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مبلغ ۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای مقطع کارشناسی پیوسته و مبلغ ۳.۵۰۰.۰۰۰ ریال برای مقطع کاردانی ناپیوسته بابت هزینه خدمات آموزشی در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

۲- حق بیمه حوادث مبلغ ۱۲۰.۰۰۰ ریال می‌باشد که هر پذیرفته شده باید در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن