اولویت‌ بندی کد رشته‌ محل‌ ها چه رابطه‌‌ای با شانس قبولی دارد؟

مدیر روابط عمومی سازمان سنجش گفت: توجه به ملاک های اولویت بندی کد رشته های انتخابی کنکور و بازار کار نقش بسزایی در قبولی داوطلب دارد و انتخاب یک رشته در اولویت اول یا آخر هیچ تاثیری در شانس قبولی انتخاب رشته و کنکور نخواهد داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با اعلام نتایج و کارنامه نهایی داوطلبان کنکور، سوت آغاز انتخاب رشته به صدا در می آید. با قرار گرفتن دفترچه انتخاب رشته روی سایت سازمان سنجش، داوطلبان مشغول به چیدن کد رشته محل ها بر اساس اولویت بندی مد نظر خود می شوند.

در انتخاب رشته، بازار کار رشته انتخابی را مد نظر داشته باشید

در همین راستا، علیرضا کریمیان، مدیر روابط عمومی سازمان سنجش گفت: داوطلبان باید بازار کار رشته انتخابی و آینده نگری نسبت به انتخاب آن را به دقت مد نظر داشته باشند.

تاثیر اولویت بندی کد رشته های انتخابی و شانس قبولی انتخاب رشته

به گفته وی اولویت بندی کد رشته های انتخابی باید بر اساس علاقه، توانایی و موقعیت جغرافیایی باشد.

او ادامه داد: انتخاب یک رشته در اولویت اول یا آخر هیچ تاثیری در شانس قبولی داوطلب نخواهد داشت.

 دفترچه راهنمای انتخاب رشته و کد رشته های کنکور را به دقت مطالعه کنید

مدیر روابط عمومی سازمان سنجش بیان کرد: داوطلبان با توجه به تغییرات برخی از قوانین و اضافه شدن کد رشته محل های جدید ، حتما باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به طور کامل مطالعه کنند.

به نحوه پذیرش  استانی یا ناحیه ای رشته ها دقت کنید

او اضافه کرد: با توجه به این که گزینش در برخی از رشته ها استانی یا ناحیه ای است؛ داوطلبان باید به نحوه پذیرش رشته ها توجه لازم را داشته باشند.

در انتخاب اولویت انتخاب کد رشته ها تمام جوانب را بسنجید

کریمیان گفت: داوطلبان باید انتخاب رشته را بر اساس نمره کل، رتبه و وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف مندرج در کارنامه انجام دهند.

او افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به این موضوع توجه داشته باشند که برای انتخاب کد رشته محل خارج از محل سکونت خود باید به مسائلی مانند زندگی در خوابگاه و شهر دیگر و حتی رفت و آمد به شهر مد نظر توجه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن