ایجاد پردیس علم و فناوری خودرو

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در بازدید از شرکت جامع تحقیق و توسعه فناوری‌ های خودرو (جتکو) ایجاد پردیس علم و فناوری خودرو را نزدیک‌ ترین راه‌ حل برای شکل گیری یک اکوسیستم دانش بنیان در صنعت خودرو دانست.

به گزارش ایزی تست، از روابط عمومی وزارت علوم، امید رضایی‌فر سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دستاوردها و ظرفیت‌های شرکت جامع تحقیق و توسعه فناوری‌های خودرو (جتکو) از پتانسیل و ظرفیت این شرکت برای تبدیل شدن به پردیس علم و فناوری خودرو خبر داد.

ایجاد پردیس علم و فناوری در شرکت جتکو

رضایی‌فر در این بازدید از محصولات و فناوری‌های توسعه داده شده در شرکت جتکو از جمله خودروی الکتریکی و ماژول‌های داخلی شده آن، قطعات و اجزای الکترونیکی، مواد پیشرفته‌ی خطوط تولید خودرو، تجهیزات تست و آزمون و نمونه‌ی فناوری‌های مرتبط با خودروهای هوشمند و سایر محصولات توسعه داده شده در شرکت جتکو بازدید کرد.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در حاشیه‌ی این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر اولویت اصلی ایجاد یک نظام مدوّن طرح و توزیع مسائل صنعت خودرو در شبکه‌ی دانش و فناوری کشور است.

 وی با توجه به پیشرفت‌های حاصل شده در گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام داشت لازم است پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در این فضا و ساختار به وجه مناسبی مشارکت داده شوند و امکان استفاده از ظرفیت‌های تخصصی کشور در رفع مسائل اصلی صنعت خودرو فراهم شود.

رضایی‌فر ایجاد پردیس علم و فناوری را نزدیک‌ترین راه‌حل برای تحقق این فرایند و اکوسیستم دانست. وی اظهار داشت با ایجاد پردیس در شرکت جتکو، امکان طرح مسائل دانش و فناوری صنعت خودرو به صورت اصولی و مدیریت شده و ایجاد راه‌حل‌های بهینه برای مسائل در شبکه دانش و فناوری کشور فراهم خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت خودروهای الکتریکی در کاهش آلایندگی‌های محیطی در کشور و با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر گروه صنعتی ایران‌خودرو در این فناوری گفت: در پی آن هستیم پروژه‌ی کلان برنامه‌ریزی جامع خودروهای برقی در سطح کشور با نگاه ملی و با گستره‌ای شامل محیط زیست، اقتصاد، فرهنگ عمومی و قوانین ملی در شورای عالی عتف مطرح و مصوب شود؛ در این طرح ابعاد مختلف فناوری و محصولات خودروهای الکتریکی در کشور در تولید و کاربری بررسی شده و نقشه‌ی راه جامعی برای بازیگران مختلف در حوزه ترسیم خواهد شد.

حسن محمدقاسمی مدیرعامل شرکت جتکو نیز در این بازدید ضمن تشریح دستاوردهای شرکت جتکو، آمادگی خود و گروه صنعتی ایران‌خودرو را برای حمایت از تأسیس پردیس علم و فناوری خودرو اعلام نمود و گروه صنعتی ایران‌خودرو را با توجه به پیشرفت‌ها و ظرفیت‌های منحصربه‌فرد آن در حوزه‌ی طراحی و توسعه، مستعد راهبری مسیر فناوری و دانش صنعت خودرو در جامعه‌ی علم و فناوری کشور دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن