ابلاغ آیین‌ نامه دانشجویان سرآمد در آینده نزدیک

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در مورد زمان ابلاغ آیین نامه دانشجویی سرآمد گفت: آیین‌ نامه دانشجویان سرآمد تدوین شده و طی دو هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

 به گزارش ایزی تست از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از  وزارت علوم، دکتر هاشم داداش‌پور در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که امروز (دوشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد، به بحث جذب دانشجویان بین‌الملل اشاره کرد و گفت: بحث جذب دانشجویان بین‌الملل در دستور کار همه رؤسای دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

ابلاغ آیین نامه ۱۳ گانه بورس به کلیه دانشگاه های کشور

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص بورسیه‌ها اظهار کرد: آیین نامه جامع ۱۳گانه بورس به کلیه دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده است که این آیین نامه دارای دو بخش بورس دانشجویان و بخش حاکمیتی است که در آن چند بورسیه از جمله بورس دانش و بورس بلندمدت تعریف شده است.
داداش‌پور افزود: بحث بورس بلند مدت برای رشته‌های: نوپدید، بین رشته‌ای‌ها و هنر تعریف شده است. خوشبختانه بورس بلند مدت در حوزه هنر فعال شده و در حوزه‌های دیگر نیز در حال فعال شدن است و باید از این فرصت برای آنکه بتوانیم تامین اعضای هیئت علمی را در کنار دوستان مرکز جذب دنبال کنیم حداکثر استفاده را بکنیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان، با اشاره به بورس دانشجویان سال آخر بیان کرد: باید از این ظرفیت نیز برای ترمیم اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها بهره‌مند شویم.
وی در ادامه سخنان خود به دو فرصت مطالعاتی دانشجویان خارجی و فرصت مطالعاتی بین دانشگاهی اشاره کرد و افزود: فرصت مطالعاتی بین دانشگاهی بین دانشگاه‌های در حال توسعه و توسعه یافته ضرورتی است که باید اتفاق بیفتد.

الگوی نوین تامین مالی تغذیه ای

داداش‌‍پور خاطرنشان کرد: در حوزه تامین مالی تغذیه از هیئت دولت مصوبه‌ای داشتیم که الگوی نوین تامین مالی تغذیه را بتوانیم انجام دهیم.
خوشبختانه با توجه به نتایج جمع‌بندی شده صاحب نظران، یک کار خوبی درآمده است که انشاالله سعی می‌کنیم با مذاکره با سازمان برنامه و بودجه آن را دنبال کنیم و در این الگو سعی شده تنوع ایجاد کنیم.

زمان ابلاغ آیین نامه دانشجویان سرآمد

وی با بیان اینکه بحث آیین نامه دانشجویان سرآمد تدوین شده و طی دو هفته آینده ابلاغ خواهد شد، تصریح کرد: این آیین نامه می‌تواند جریانی را در دانشگاه‌ها در کنار آیین نامه دانشجویان نمونه ایجاد کند تا تسهیلات برای دانشجویان نمونه ۲ تا ۵ درصد در نظر گرفته شده و از طرفی جریان علمی را در داخل دانشگاه‌های کشور تقویت کند.

معرفی دو واحد اجباری  مهارت زندگی در دانشگاه ها

وی افزود: کارنامه سلامت روان دانشجویان به ما کمک می‌کند درک درستی از میدان داشته باشیم و از شما روسای دانشگاه‌ها تقاضا دارم به بحث کارنامه سلامت روان دانشجویان توجه نموده تا بتوانیم تحلیل دقیق جغرافیایی و کلان را داشته باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه مهارت زندگی در دانشجویان ضعیف است خاطرنشان کرد: درس باعث شده دانشجویان از مهارت زندگی غفلت کنند و ما باید این غفلت را جبران کنیم. در این راستا می‌توان دو واحد مهارت زندگی را به عنوان دروس اجباری معرفی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن