اعلام زمان ثبت‌ نام وام‌ های فرزند آوری و ازدواج دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم زمان ثبت‌ نام وام فرزند آوری و ازدواج دانشجویی را برای سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر در  گفتگو با مسعود گنجی، وی با اشاره به وام فرزندآوری و ازدواج دانشجویی گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منظور حمایت از قانون جوانی جمعیت و فرزند آوری، کمک هزینه‌ای را تحت عنوان وام فرزند آوری دانشجویی برای داوطلبان متأهل دانشجو در دانشگاه‌های سراسری پیش بینی کرد تا دانشجویان متأهل بتوانند بخشی از مخارج فرزندآوری را پوشش دهند.

میزان وام فرزند آوری به ازای هر تولد و وام ازدواج دانشجویی ۷ میلیون تومان است

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به تسهیلاتی که از سوی صندوق رفاه دانشجویی برای این دسته از داوطلبان مشخص شده، متقاضیان واجد شرایط ثبت نام می‌توانند در تمامی مقاطع تحصیلی، با تهیه مدارک موردنیاز در زمان اعلام شده نسبت به تکمیل فرم ثبت نام وام فرزندآوری دانشجویی اقدام کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: به ازای تولد هر فرزند ۷ میلیون تومان وام فرزند آوری پرداخت می‌شود، دانشجویان متأهل فقط در همان سال که فرزندشان متولد شده می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.

گنجی تاکید کرد: به ازای ازدواج دانشجویی نیز ۷ میلیون تومان وام ازدواج دانشجویی پرداخت می‌شود.

وام های ازدواج و فرزند آوری مستقل از سایر وام های دانشجویی است

وی اظهار داشت: وام فرزندآوری و ازدواج دانشجویی مازاد بر وام‌های دیگر دانشجویی است، قبلاً اگر دانشجویی برای تولد فرزند و یا ازدواج وام ضروری دریافت می‌کرد دیگر نمی‌توانست برای خرید لوازم کمک آموزشی از وام ضروری استفاده کند، اما امسال این وام مستقل از وام ضروری شده است.

آغاز ثبت نام وام های ازدواج و فرزند آوری از اول آبان ۱۴۰۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشجویان می‌توانند به محض شروع ثبت نام وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید که از اول آبان ماه آغاز خواهد شد، به آدرس سایت صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن