اطلاعیه آغاز ثبت نام کنکور کاردانی علمی کاربردی ۱۴۰۲

اطلاعیه آغاز ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی علمی کاربردی ۱۴۰۲ از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۴/۱۹ تا ۱۴۰۲/۴/۲۵ بر روی سایت سنجش قرار گرفت.

به گزارش ایزی تست، به رغم اطلاعیه سازمان سنجش به مورخ ۱۴۰۲/۴/۱۸ مبنی بر تعویق زمان ثبت نام و انتخاب رشته این سازمان، ساعتی پیش اطلاعیه و دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی علمی کاربردی ۱۴۰۲ نیز بر روی سایت سنجش قرار گرفت. متن اطلاعیه به شرح زیر می باشد:

به نام خدا

اطلاعیه در خصوص اعلام شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲

به اطلاع متقاضیان پذیرش در دوره‌ های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۲ میرساند که سامانه ثبت نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ فعال خواهد شد و ثبت نام و انتخاب رشته تا روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ادامه خواهد داشت. بر این اساس ضرورت دارد که متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان به نشانی: www. sanjesh. org مراجعه و نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند. با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام میشود، متقاضیان باید با توجه به رشته محلهای اعلام شده در «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» نسبت به انتخاب و درج رشته محلهای مورد علاقه خود در سامانه مذکور اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت نام از طریق درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

شرایط ثبت نام

علاقه مندان به تحصیل در دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیر انتفاعی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند به عنوان متقاضی این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه‌ای دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) ثبت نام کنند. لازم به توضیح است که پذیرش در تعدادی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.
همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند. در صورت‌ عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌ پذیر نخواهد بود.

برای ثبت نام در این آزمون میبایست اقدام‌های زیر انجام گیرد:

۱- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته از درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و مطالعه آن

۲- مراجعه همه داوطلبان فنی و حرفه‌ای نظام، قدیم فنی و حرفه‌ای نظام سالی واحدی ترمی، واحدی، فنی و حرفه‌ای نظام جدید (۳-۳-۶) و کار و دانش به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my. medu. ir و دریافت کد ۱۹ رقمی از سامانه.

۳- نکته مهم: تمامی داوطلبان آزمون فنی و حرفه‌ای سال ۱۴۰۲ ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت نام در آزمون هستند. برای دریافت که مورد نظر لازم است داوطلبان از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ تا پایان مهلت ثبت نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my. medu. ir، نسبت به مشاهده تایید هویت و دریافت کد ۱۹ رقمی از سامانه اقدام نمایند تاکید میشود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت نام می‌باشد.

۴- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام

۵- خرید کارت اعتباری ثبت نام به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۱/۳۰۰/۰۰۰) یک میلیون و سیصد هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون.

یادآوری ۱: از متقاضیان علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی، لازم است پس از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۳۶۰/۰۰۰ (سیصد و شصت هزار ریال) دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

یادآوری ۲:  با توجه به اینکه مقرر شده در مراحل مختلف فرآیند این آزمون خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۳۰/۰۰۰ (سی هزار ریال) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

۶ ثبت نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org در زمان مقرر، (۱۳۰۲/۴/۱۸ لغایت ۱۳۰۲/۴/۲۵).

دستور العمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه میشود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر میتوانند به این راهنما مراجعه نمایند.

یادآوری ۳: دانش آموزان سال آخر که موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند در این مرحله درج معدل برای آن‌ها الزامی نمی‌باشد. این گروه از متقاضیان باید از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ لغایت روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه این سازمان، نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند. عواقب ناشی ازعدم درج معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

یادآوری ۴: دانش آموزان و یا فارغ التحصیلان شاخه تحصیلی نظری نیز مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند. این متقاضیان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آن‌ها در مقایسه با متقاضیان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش، در رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد تراز خواهد شد نحوه‌ تراز معدل و عنوان رشته‌های کاردانی ناپیوسته در دفترچه راهنما درج شده است.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته دقت نمایند؛ چرا که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

یاد آوری ۵: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً و یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیر انتفاعی سال ۱۴۰۲ (برای آن دسته از مجموعه‌های ثبت نامی که پذیرش آن‌ها با آزمون است) در روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۵/۳۱ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۲٫۶/۰۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی تعیین شده مندرج در بند ۳۰ تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا لازم است متقاضیان در درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام دقت کافی را بعمل آورند.

زمان انتخاب کد رشته محل‌های انتخابی

براساس برنامه زمانی همزمان با ثبت نام برای شرکت در آزمون متقاضیان مجموعه های ثبت نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است که با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی نسبت به انتخاب کد رشته محلهای خود اقدام نمایند.

توصیه‌های مهم:

 

۱ – مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایید.

۲- در انتخاب کد مجموعه ثبت نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورید، چرا که پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت ثبت نام برای اصلاح موارد فوق با مشکل مواجه خواهید شد.

۳- پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایید.

۴- هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت نام این، آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و نشریه پیک سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیر حضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

در صورت لزوم میتوانید سئوال یا سوالات خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی /https://request.sanjesh.org ارسال و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن -۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن