۵۰ هزار مترمربع فضا برای مراکز رشد و خانه های خلاق در دانشگاه های پیام نور

رییس دانشگاه پیام نور کشور در دیدار با امام جمعه ایلام از اختصاص ۵۰ هزار مترمربع فضا در دانشگاه های پیام نور نقاط مختلف کشور برای ایجاد مراکز رشد و خانه های خلاق خبر داد

به گزارش ایزی تست به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، رییس دانشگاه پیام نور کشور در دیدار با امام جمعه ایلام از اختصاص ۵۰ هزار مترمربع فضا در دانشگاه های پیام نور نقاط مختلف کشور برای ایجاد مراکز رشد و خانه های خلاق خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور به سمت توسعه و افزایش رشته های مهارتی و اشتغال آفرین حرکت می کند.

مراکز رشد و خانه های خلاق در دانشگاه پیام نور

ابراهیم تقی زاده اظهار کرد: راه‌اندازی مراکز رشد و خانه‌های خلاق در راستای مهارت افزایی دانشجویان جزو اولویت های دانشگاه پیام نور است و در همین راستا ۵۰ هزار مترمربع فضا در این دانشگاه برای ایجاد مراکز رشد و خانه های خلاق اختصاص یافته است.

۳۴۵ هزار دانشجو در ۳۶۰ مرکز دانشگاه پیام نور

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۴۵ هزار دانشجو در دانشگاه های پیام نور کشور مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۳۶۰ مرکز دانشگاه پیام نور در کشور فعال است و بیش از ۸۵ درصد رشته های دانشگاه پیام نور مربوط به رشته های علوم انسانی است.
رییس دانشگاه پیام نور کشور با تاکید بر اینکه برنامه و اولویت اصلی دانشگاه پیام نور، حرکت به سمت رشته های مهارتی و اشتغالزا در کشور است، گفت: علاوه بر این اولویت، رشته های دانشگاهی متناسب با ظرفیت های اقتصادی هر منطقه نیز تعریف می شود.

۳۶۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۶۰۰ نفر از اساتید، عضو هیئت علمی دانشگاه های پیام نور کشور هستند، افزود: از این تعداد ۴۰۰ نفر دانشیار و ۱۰۰ نفر استاد تمام هستند، این دانشگاه بیش از هشت هزار کارمند دارد و بیش از ۱۲ هزار نفر به عنوان استاد مدعو با این دانشگاه همکاری دارند.
رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به برنامه های فرهنگی در دانشگاه پیام نور، افزود: برنامه مختلف فرهنگی در مناطق مختلف کشور طی ماه های گذشته برگزار شده و فردا نیز جشنواره نشریات دانشجویی در استان ایلام برگزار می شود.

بین المللی شدن دانشگاه پیام نور ایلام

تقی زاده اظهار کرد: دانشگاه پیام نور برای بین المللی شدن دانشگاه پیام نور ایلام و جذب دانشجویان عراقی تمامی ظرفیت های را به کار خواهد گرفت تا این مهم محقق شود.
وی گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در ۱۷ کشور نمایندگی دارد، بیش از یک هزار دانشجوی عراقی نیز در دانشگاه های پیام نور کشور مشغول به تحصیل هستند و برنامه داریم در استان های مرزی برای جذب دانشجویان عراقی استفاده کنیم. تقی زاده خاطرنشان کرد: استان ایلام دارای ۹ واحد دانشگاه پیام نور است که چهار هزار و ۳۰۰ دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن