اعلام برنامه زمانبندی انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی

جدول زمان‌بندی انتخاب واحد دوره تابستان سال تحصیلی۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد و دانشجویان از ۱۸ تیر می‌توانند نسبت به انتخاب واحدهای انتخابی دوره تابستان اقدام کنند.

به گزارش ایزی تست، به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه زمان بندی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از روز دوشنبه ۱۸ تیرماه آغاز می‌شود و تا ۲۴ تیرماه در دو نوبت صبح و عصر ادامه دارد.

راهنمای انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به برنامه زمانبندی اعلام شده

براساس تقویم زمانبندی انتخاب واحد دوره تابستان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir براساس راهنمای انتخاب واحد اقدام به ثبت درخواست اولیه برای انتخاب واحد دوره تابستان می کنند و پس از فعال شدن فرآیند انتخاب واحد، می‌ توانند نسبت به اخذ دروس انتخابی در دوره تابستان اقدام کنند.

برنامه زمانبندی انتخاب واحد دوره تابستان دانشگاه آزاد اسلامی  به شرح زیر است:برنامه زمان بندی انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه آزاد 1403

دستورالعمل ترم تابستان رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی‌اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و رییس کمیته امور اجرایی آموزش دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل دوره تابستان سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ ۱۴۰۲ برای رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و واحدهای ویژه دانشگاه ابلاغ کرد.

این دستورالعمل در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل ها موجود دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری دوره آموزشی تابستان در مقاطع مختلف تحصیلی و در راستای اجرای بند ۲ راه کنش‌ها و اقدامات کلان کاری با موضوع ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی سند تحول و تعالی دانشگاه، ابلاغ شد.

براساس این دستورالعمل، ثبت نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ آغاز و تا ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ ادامه دارد.

شروع کلاس های درسی از تاریخ ۳۰ تیر ۱۴۰۳ تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۳ (پنج هفته آموزشی) بدون احتساب زمان ثبت نام و امتحانات برگزار می شود. زمان برگزاری امتحانات از تاریخ ۵ شهریور تا ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ است.

تعداد کل ساعات تدریس دروس نظری و عملی دوره تابستان مشابه نیمسال های اول و دوم بوده و در طی ۵ هفته آموزشی اجرا می شود. واحدهای دانشگاهی موظف هستند درخصوص واحدهای درسی ارائه شده در دوره تابستان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل اخذ در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی به شرح جدول ذیل است:

مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کارشناسی ارشد دکتری تخصصی
حداکثر تعداد واحد انتخابی ۸ ۸ ۲ درس (یک درس جبرانی و یک درس اصلی یا تخصصی) تا سقف ۶ واحد

۲ درس جبرانی تا سقف ۴ واحد درسی

براساس این دستورالعمل، برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی فارغ التحصیل می شوند، اخذ ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. همچنین اخذ دروس وصایای حضرت امام (ره) و انس با قرآن کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابی ذکر شده در جدول بلامانع است.

براساس بندهای این دستورالعمل، ارائه دروس در دوره تابستان اختیاری بوده و تمام دانشجویان می توانند در واحد محل تحصیل یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) با موافقت گروه تخصصی و معاونت آموزشی و مهارتی/ معاونت علمی واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ثبت نام کنند.

در این دستورالعمل آمده است: اخذ یا تمدید پایان نامه برای مقطع کارشناسی ارشد در دوره تابستان امکان پذیر نیست. ثبت نام ارزیابی جامع و اخذ/ تمدید رساله در دکتری تخصصی در دوره تابستان امکان پذیر نبوده و چنین اقدامی تخلف آموزشی محسوب می شود.

همچنین دانشجویان سایر دانشگاه ها (اعم از دولتی و غیردولتی) با ارائه معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که مجری دوره تابستان هستند، ثبت نام و انتخاب واحد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن