خواسته دیپلمه‌های قدیمی پیرامون تاثیر معدل در کنکور

برخی از داوطلبان با ثبت پویشی خواستار  تاثیر سوابق معدل قبل از سال ۸۴ برای کنکور ۱۴۰۲ شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این کاربران در پویش خود آوردند:

«سلام علیکم؛
با توجه به تاثیر قطعی ۴۰ درصد معدل نهایی برای کنکور ۱۴۰۲ متاسفانه شاهد این هستیم که سوابق قبل از سال ۸۴ را برای معدل تاثیر نمی‌دهند و در این صورت برای تمام دروسی که دانش آموز کنکوری دارای سوابق قبل از ۸۴ هست، ضریب صفر در نظر گرفته‌اند. و این با عدالت سازگار نیست. (حداقل می توانند با یک ضریب و یا تاثیر ترازی سهم این معدل را از ۴۰ درصد کنکور ایجاد کنند).»

مهیار نعمتی سردبیر این پویش گفت: دیپلم ما برای قبل سال ۸۴ است و معدل دیپلم خوبی را کسب کرده‌ایم، اما وقتی می‌خواهیم در کنکور شرکت کنیم با توجه به اینکه ۴۰ درصد شرط معدل اجباری شده است،۴۰ درصد سهم کنکور ما صفر می‌شود.

وی افزود: اگر کسی بخواهد دندانپزشکی یا یکی از شاخه‌های پزشکی قبول شود، باید رتبه او زیر۲۰۰۰ باشد و عملا با صفر در نظر گرفتن ۴۰ درصد معدل، آن ۶۰ درصد دیگر به کار نمی‌آید زیرا با ۶۰ درصد امکان قبول شدن در پزشکی وجود ندارد.

 وجود بی‌عدالتی در کنکور

نعمتی ادامه داد:‌ این مسأله برای ما که تلاش کرده‌ایم، بی‌عدالتی است، من به شخصه از آزمون زبان جا مانده‌ام و در سیستم امتحان نهایی ثبت شده است، تراز من به قدری پایین می‌آید که نمی‌توانم در رقابت کنکور شرکت کنم؛ به نظر من باید تراز‌بندی کنند و ضریب برای معدلی که ما گرفتیم در نظر بگیرند، اگر می گویند امتحان هماهنگ نبوده با یک رتبه بندی در نظر بگیرند.

پاس کاری داوطلبان بین سازمان سنجش و آموزش پرورش

نعمتی گفت: این مسأله به دلیل مشکلات در بایگانی آموزش و پرورش است، اگر سابقه تحصیلی ما در سیستم وارد نشده، مشکل ما نیست. من با مسئولان هم در میان گذاشتم حرفشان این است که اختیار را به آموزش و پرورش دادیم و آموزش و پرورش هم مدعی است که پرونده‌های ما را در سامانه ندارد.

وی ادامه داد:  از سال ۸۴ به بعد گویا سامانه ایجاد شده و امتحان نهایی که برگزار می‌کردند در سامانه ثبت می‌کردند و قبل سال ۸۴ به صورت مکتوب بوده و کم کاری کردند و جمع‌آوری را انجام ندادند.

عدم هماهنگی زمان امتحان نهایی با کنکور

نعمتی افزود: ما می‌خواهیم در امتحان نهایی شرکت کنیم و با ایجاد سابقه بتوانیم در کنکور شرکت کنیم، اما شهریور‌ ماه می‌توانیم در امتحان نهایی شرکت کنیم که از کنکور جا می‌مانیم و به کنکور ۱۴۰۳ می‌رسیم.

وی خاطر نشان کرد: سیستم معدل را بسیار قبول دارم، به شرطی که عدالت در آن به درستی اجرا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن